Domes priekšsēdētājs gan norāda, ka Swedbank pauž gatavību organizēt apmācības, kas veicinātu klientu spēju savas ikdienas finanšu lietas kārtot attālināti. Klientiem apmācībās pastāstītu par ikdienas norēķinu iespējām, to drošumu un izdevīgumu. Šīs mācības varētu būt aktuālas ne tikai Swedbank, bet arī citu banku klientiem, galvenokārt, senioriem, kuru digitālo risinājumu lietošanas prasmes ir visvairāk pilnveidojamas.
Viens no pašvaldības rīcībā esošajiem resursiem, kura izmantošana ļautu mazināt ietekmi, ko rada banku vietējo filiāļu slēgšana, pēc Agra Lungeviča domām, ir pašvaldības bibliotēku tīkls.
“Ar Madonas novada bibliotēkas vadību un bibliotekāriem esam vienojušies, ka centrālā un pagastu bibliotēkas, kurās katrā ir brīvi pieejams internets, darbinieki palīdzēs cilvēkiem veikt maksājumus un citus bankas darījumus, kas veicami internetbankā”, uzsver domes priekšsēdētājs, piebilstot, ka arī Swedbank pauž gatavību no savas puses iesaistīt ekspertus, kas ar bibliotekāriem sniegtu informāciju un dalītos pieredzē ar dažāda veida risinājumiem ne tikai banku pakalpojumu saņemšanā, bet arī dažādu e-pakalpojumu saņemšanas iespējās.
Neraugoties uz to, ka šobrīd bankas savā darbībā cenšas mazināt skaidras naudas darījumus, sadzīvē iedzīvotāji joprojām maksājumus bieži vien veic skaidrā naudā. Patlaban skaidru naudu no bankomātiem Madonas novadā var izņemt vien Madonā un Aiviekstē, kas, pēc domes priekšsēdētāja domām, apgrūtina novada iedzīvotāju sadzīves apstākļus: “Arī par šo jautājumu ir diskutēts un visām lielajām bankām vairākkārt esmu lūdzis, lai tās uzstāda bankomātus pagastu centros ārpus Madonas, taču bankas atbild, ka tām tas nav ekonomiski izdevīgi”.