PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Šogad - Broņislavas Martuževas simtgade

Broņislavas Martuževas (08.04.1924. – 13.02.2012.) simtgades gadā dzejniece, dziesminiece, Latvijas nacionālais tīrradnis tiks godināta visa gada garumā, dodot impulsu plašākai un būtiskākai dzejnieces mantojuma izpratnei un pieejamībai.
iesūtīts: 11.04.2024lasīt tālāk

DEJU DIENA – SKATE

12.aprīlī Madonas novada kultūras centrā notiks Madonas un Varakļānu novadu skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu koprepertuāra pārbaude – skate.
iesūtīts: 10.04.2024lasīt tālāk

Izskanējis Kārļa Sebra 110. jubilejai veltītais teatrālais pasākums “Dzīvais vārds” Cesvainē

Kārlis Sebris ar milzīgu cieņu izturējies pret savas dzimtas ļaudīm, teikdams: “Kad es izdzirdu savas dzimtās puses valodu, es katru tā runātāju vēlos samīļot”. Dzimis Sinolē. No četru gadu vecuma dzīvoja Lizuma pagasta “Jēricās”. Aktieris Lizuma kultūras namā kopā ar lizumiešiem atzīmēja savu 60 gadu jubileju. Uz savu pirmo skolu atbrauca 85 gadu jubilejā un kopā ar mazajiem aktieriem un mūsu puses ļaudīm nosvinēja savu dzimšanas dienu. Šoreiz šos svētkus svinēja arī Cesvaines ļaudis, kuri no sirds un ar prieku iesaistījās jubilejas pasākumu organizēšanā. Mākslinieka vidusskolas gaitas pagāja Cesvainē. Šajos svētkos ir izveidota fotogrāfiju izstāde “Dzīve uz skatuves”, kurās aktieris redzams dažādās lomās, kur kopīgi varēsim novērtēt aktiermeistarības talantu. Izstāde skatāma Cesvaines Tūrisma centrā līdz 18. aprīlim.
iesūtīts: 31.03.2024lasīt tālāk

Madonas pūtēju orķestris atzīmējis 65 gadu jubileju

Ar krāšņu koncertu 23.martā izskanēja Madonas pūtēju orķestra 65 gadu jubileja, kurā bija sagādāta daudzveidīga un krāsaina programma. Koncertā piedalījās arī orķestra bijušie dalībnieki – laikmetīgā džeza saksofonists Kārlis Auziņš, Rīgas saksofona kvarteta baritona saksofoniste Baiba Tilhena, viena no vadošajām vijolniecēm Latvijā, madoniete Marta Spārniņa kā arī trompetiste ar brīnišķīgo balsi Jete Rebeka Strazdiņa. Koncerta viesis – džeza, populārās un akadēmiskās mūzikas dziedātājs Daumants Kalniņš. Koncerta vadības groži mākslinieciskā orķestra diriģenta Andreja Cepīša un koncerta vadītāja Māra Grigaļa rokās.
iesūtīts: 28.03.2024lasīt tālāk
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums