Lielai daļai no jums šī uzruna skan neierasti. Laika nogrieznis, kopš Administratīvi teritoriālā reforma (ATR) mūs ir apvienojusi vienā novadā, ir ļoti, īss, bet dzīves ritējums ir straujš. Velkot paralēles ar laiku pirms 12 gadiem, kad mūsu leksikā pirmo reizi ienāca vārda “novads” jaunā nozīme, arī šoreiz mūs sagaida sarežģītu un nozīmīgu pārmaiņu posms. Daudz laika un pūļu jau ir veltīts, veidojot jauno novada pārvaldes modeli, taču šis darbs vēl nav noslēdzies. Patiess gandarījums, ka domē ievēlēti deputāti no visiem Madonas novadā ietvertajiem novadiem. Tas ir ļāvis nodrošināt iedzīvotāju ģeogrāfisko pārstāvniecību novada lēmējvarā, ievērtējot katras teritorijas iedzīvotāju intereses.
Centrālais novada pašvaldības darba vadmotīvs saglabājas nemainīgs arī pēc ATR – līdzsvarota, vienmērīga novada teritorijas attīstība. Novada iedzīvotājs netiek šķirots pēc savas dzīves vietas pasta indeksa. Vienlīdz kvalitatīvs pašvaldības pakalpojums jāsaņem gan Madonas pilsētas, gan attālāka novada pagasta iedzīvotājam. Pašvaldības pienākums ir to nodrošināt.
Cesvainieši, lubānieši, ērglēnieši! Paies noteikts laika sprīdis, līdz vārdu salikums “esmu no Madonas novada” vairs neskanēs svešādi. Šī ir fāze, ar kuru mēs visi vienreiz – pirmās novadu reformas laikā - jau esam saskārušies. Šajos brīžos būtiski atminēties, ka apvienojoties mēs nezaudējam savas dzimtās vietas identitāti un savu piederību tai. Mēs to bagātinām un nostiprinām. Iegūstam jaunus saskares punktus. Izvēršam sadarbības iespējas un paplašinām resursus, kas ļauj īstenot vietēja, reģionāla vai nacionāla līmeņa aktivitātes. Rūpējoties par savu dzimto vietu, atcerēsimies, ka Madonas novada attīstība ir mūsu visu kopēja lieta. Un, tikai kopīgi strādājot vienotam mērķim, mēs to sasniegsim!
AGRIS LUNGEVIČS, Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs
2021. gada jūlijā