Atgādinajumam un informācijai: Akcija “Draudzīgais aicinājums” ir aizsākusies ar Neatkarīgās Latvijas prezidenta Kārļa Ulmaņa 1935. gada aicinājumu ik gadu 28. janvārī atbalstīt Latvijas skolas, dāvinot grāmatas un mākslas darbus, kas celtu kultūras līmeni skolās un sabiedrībā. Ar SIA Rīgas Nami atbalstu apgāds “Jumava” pirms sešiem gadiem atjaunoja šo kultūras tradīciju. Gadu no gada akcija “Draudzīgais aicinājums” iegūst aizvien plašāku skanējumu, pieaug akcijā iesaistīto skolu skaits.
Arī 2018. gadā cieņā un pateicībā par stipro pamatu, ko ikviena cilvēka personībai un profesionalitātei ieliek skola, šogad tiksies uzņēmēji, izdevēji un citi atbalstītāji, lai dāvinātu grāmatas Latvijas skolām un izglītības iestādēm. Īpaši tiek uzsvērta dāvinājuma emocionālā loma, pasniedzot grāmatas tieši savai bijušajai izglītības iestādei, tādējādi kļūstot par tās atbalstītāju.
Turpinot iesākto tradīciju, apgāds „Jumava” šogad aicināja Madonas un Madonas novada uzņēmējus piedalīties un atbalstīt “Draudzīgā aicinājuma” akciju, dāvinot skolām un pirmsskolas mācību iestādēm vērtīgas grāmatas.
Šī gada akcijas “Draudzīgais aicinājums” svinīgais pasākums notika Madonas pilsētas vidusskolā 22. janvārī plkst. 12:00 ar Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa piedalīšanos.
Pasākums svinīgi tika atklāts ar Latvijas Valsts himnu, Madonas pilsētas vidusskolas direktores Ineses Strodes, Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka kultūras, izglītības un sociālajos jautājumos Zigfrida Goras uzrunas. Tāpat kā ik gadu uzrunas vārdus teica "Draudzīgā aicinājuma" tradīciju turpinātājs, apgāda "Jumava" vadītājs, grāmatu izdevējs Juris Visockis un Madonas novada uzņēmēju pārstāve Antra Gotlaufa.Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības” ir ceļojums laikā, kas iepazīstina un atgādina par ievērojamām un radošām Madonas novada personībām. Tās ir personas, kas laikā no 1918. – 2018.gadam dzimušas, dzīvojušas vai darbojušās Madonas novadā, nesušas Madonas vārdu Latvijā un ārpus valsts robežām, tie ir mākslinieki, politiskie un sabiedriskie darbinieki, zinātnieki, skolotāji un literāti, mūziķi un aktieri, sportisti u.c. jomu pārstāvji. Kā piemērus var minēt: Olgu Dreģi, Daini Grūbi, Andri Ezeriņu, Dzidru Rubeni, Jāni Norvili, Imantu Vecozolu, Raimondu Vējoni, Hugo Celmiņu, Rūdolfu Pinni, Ilzi Indrāni, Leonu Briedi, Vili Lapenieku, Arti Kumsāru, Daini Īvānu, Kārli Pamši, Robertu Zuiku u.c.
Pie ekspozīcijā ietverto personību dzīvesgājumu materiālu atlases, izpētes un apkopošanas strādāja Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vēsturnieki un speciālisti, bet ekspozīcijas stendu un tehniskos risinājumus izstrādāja projekta sadarbības partneri SIA ASPIRED.
Virtuālā ekspozīcija “100 Madonas novada personības” realizēta pateicoties VKFF projekta “Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīcijas “Madonas novada vēsture” – pirmā posma izveide” un Madonas novada pašvaldības finansiālajam atbalstam.
Informāciju sagatavoja: Ilze Riekstiņa - Madonas novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
sadarbībā ar apgāda „Jumava” pārstāvi Sandu
Freimani un Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izglītojošā
darba nodaļas vadītāju Zani Grīnvaldi.