Ingemāra Vektera foto izstāde būs aplūkojama Haralda Medņa Dziesmusvētku skolā no 10. februāra līdz 7. jūlijam.
Ingemārs atceras, kā sākās viņa aizraušanās ar fotogrāfiju: “Fotogrāfija un māksla manā dzīvē ienāca samērā agri. Pirmo fotokameru man 7 gados uzdāvināja opis, kurš pats bija fotogrāfs un gleznotājs. Redzot viņa darbus un izjūtot mākslas radīšanas brīnumu, tas mani aizrāva. Iespējams, kā bērnam, tas vairāk saistījās ar tehnisko izzināšanas procesu, kā top fotogrāfija, taču vēlāk tas pārauga gan hobijā, gan darbā; jo strādājot gan mediju nozarē, gan reklāmas industrijā, foto un arī video bija ikdienas nepieciešamība. Ejot gadiem, no reportāžas un ikdienas mirkļu iemūžināšanas formāta, pievērsos fotogrāfijām jau kā mākslas veidam. Kritiski uztvēru savu veikumu un, paralēli mācoties un īpaši nereklamējot, es anonīmi iesniedzu darbus dažādos kritiķu forumos, kur sapratu, ka tik traki nemaz nav! Pamatā bildēju ainavas, taču neatsakos arī no portretēšanas un dažādiem foto eksperimentiem. Bildēju gan uz zemes, gan debesīs. Par profesionālu fotogrāfu kautrējos sevi saukt, lai gan nu jau esmu saņēmis godalgotas vietas gan Eiropas, gan pasaules foto konkursos. Mans pašmērķis nav uzvarēt konkursos, bet radīt darbus, kas rada pārdomas vai vienkārši ir tīkami acij.”
Tomēr pieminēšanas vērti ir viņa panākumi starptautiskos foto konkursos - 2021. gadā saņēma 2. vietu “International Photography Awards” un 2022. gadā iekļuva starp pieciem labākajiem Eiropas Profesionālo fotogrāfu konkursā. Kopš 2021. gada Ingemārs ir saņēmis ap 30 godalgotas vietas gan Eiropas, gan pasaules foto konkursos.
Izstādes atklāšanas dienā varēs iepazīties ar fotogrāfu, lai aizrautos un satiktos kādā no foto stāstiem. Ingemārs Vekteris, gaidot izstādes atklāšanu, raksta: “Man patiesi ir liels gods, ka izvēlējāties fotogrāfijas izlikt muzejā. Manā dzimtā Haralda Medņa vārds bijis īpašā godā - Oma (nu gan jau mirusi) ar savu vīru lielāko savu mūža daļu bija kora dziedātāji un neskaitāmas reizes stāstīja par 1985. gada Dziesmu svētkiem, kad dziedāja "Gaismas pili" un izsauca Haraldu Medni diriģēt šo leģendāro dziesmu, kas asociējas tieši ar viņu. Viņai Haralds Mednis bija elks.”
Jāpiebilst, ka Haralds Mednis arī bija kaismīgs fotogrāfs un priecājamies, ka viņa mājā tagad regulāri ir skatāmas foto izstādes.