Dibināšanas gads: | 2004 |
Dalībnieku skaits: | 12 |
Kolektīva vadītājs: | Lienīte Ozolniece |
Mēģinājuma vieta: | Lubānas vidusskola |
Mēģinājuma laiks: | Pirmdiena, trešdiena |
“Senioru
deju kopa “Varavīksne” darbojas jau 17 gadus. Šai laikā mums- deju grupas
dalībniecēm dzīve ir kļuvusi gan labāka, gan skaistāka. Labāka, pateicoties
draudzības atmosfērai, kopības sajūtai kolektīvā, kā arī tam, ka kustības dod
veselību.“
Deju kopas dejotāju moto:
Dzīvojam, lai dejotu, dejojam, lai dzīvotu!
Ideja par šāda kolektīva izveidošanu radās dejotājai Mārītei Anskaitei 2004.gadā, kura kā potenciālo deju kolektīva vadītāju uzrunāja Lienīti Ozolnieci, kas aicinājumam atsaucās un 2004.gada 15.novembrī tika izveidota senioru deju kopa “Varavīksne”. Dalību kolektīvā uzsāka 18 dejotājas, vecākā dejotāja bija dzimusi 1928.gadā, kolektīva darbības laikā dalībnieku skaits ir gan palielinājies gan samazinājies, pašlaik aktīvi darbojas 10 dejotājas.
2006.gadā senioru deju kopa “Varavīksne” pieteicās un tika uzņemta Latvijas Senioru deju apvienībā (LSDA), kuras dibinātāja un vadītāja ir lubāniete, bijusī Lubānas vidusskolas tautas deju kolektīvu vadītāja Laimdota Andersone (Ezeriņa)
No 2009.-2013.gadam Lienīte Ozolniece ir LSDA Vidzemes novada deju kopu virsvadītāja
2012.gadā Lienītei Ozolniecei tika dota iespēja, kā LSDA biedram, piedalīties Ziemeļvalstu senioru deju pedagogu kongresā Norvēģijā,
Līdz 2013.gada novembrim kolektīvs darbojās Latvijas Senioru deju apvienības sastāvā, kur aktīvi, ar savu līdzdalību, piedalījās visos apvienības organizētajos pasākumos un kolektīva repertuārs veidojās no apvienībā apstiprinātajām dejām. Šajā laikā tika radītās Lienītes Ozolnieces pirmās oriģināl horeogrāfijas, kas atzinīgi novērtētas un iekļautas senioru deju kopu koprepertuārā.
Kopš 2013.gada novembra kolektīvs darbojas un koncertdarbību organizē patstāvīgi. Šajā laikā, lai nodrošinātu repertuāru kolektīvam, tiek radītas vadītājas , Lienītes Ozolnieces, oriģināldejas
Kolektīvs ar lielu koncertu ir atzīmējis piecgades:
2009. gadā 5 gadu jubileja Lubānas pilsētas estrādē, kurā tika izstāstīta Manuela Kofiņjo Lopesa fabula “Vecenītes ar saulesssargiem”. Koncertā piedalījās draugu kolektīvi no Kubuliem, Jelgavas, Cesvaines, Balviem, Gulbenes, Valmieras
2015. gadā 10 gadu jubilejas koncerts “Saules takas” Lubānas pilsētas klubā, kuru atzīmējām kopā ar Lubānas pilsētas kultūras nama sieviešu senioru kori “Noskaņa”, koncertu palīdzēja kuplināt Lubānas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs “Raksti”.
2019. gadā 15 gadu jubilejas koncerts “Zelta druva”. Koncertā vēlējāmies parādīt un izstāstīt cilvēka dzīves gājumu caur deju. Koncerta stāstu palīdzēja izstāstīt: Lubānas vidusskolas bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Raksti”, Meirānu tautas nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rokraksti”, dāmu deju kolektīvs “Orhidejas”- Degumnieki, senioru deju kopa “Kamenes” -Cesvaine, “Magones” -Meirāni. Ar skanīgo balsi koncertā mirdzumu ienesa Ilva Ozolniece.
Kolektīvs regulāri piedalās Latvijas senioru apvienības organizētajos senioru festivālos, kā arī ar savu dejotprasmi kuplinājis pasākumus Igaunijā, uz prāmja „Silja Festival”, Dzintaru koncertzālē- Jūrmalā, Cēsu koncertzālē- Cēsīs, kā arī citos Latvijas novados, Lubānas novada pasākumos, pansionātos.
Kolektīvs lepojas ar saviem skaistajiem koncerta tērpiem, kurus dalībnieces, kolektīva pastāvēšanas laikā, izgatavojušas par saviem privātajiem līdzekļiem, tērpiem pašas ir modelētājas, stilistes, modes dizaineres.