8.klase
1.-6.klases skolēni iepazina mākslinieka profesiju, tiekoties ar tekstilmākslinieci Danuti Vēzi un koka mēbeļu galdnieku- mākslinieku Zigmundu Lauriņu.
Skolēni uzzināja, kāds izglītības ceļš ejams, lai Latvijā kļūtu par šo arodu pratējiem, kādas prasmes, talanti jāattīsta un nemitīgi jāpilnveido, kādi šķēršļi jāpārvar, lai izcīnītu savu vietu darba tirgū. Meistardarbnīcā klātesošie iepazinās ar dažādu kokamatniecības izstrādājumu un mākslas darbu paraugiem. Mākslinieki sniedza nelielu ieskatu par izmantotajām tehnoloģijām. Katram bija iespēja iejusties arī meistara lomā un pašiem izgatavot nelielu koka rotu, izmantojot meistaru iepriekš sagatavotus materiālus.
Mākslinieki aicināja skolēnus jau tagad būt vērīgiem un attīstīt savus īpašos talantus. Ja padodas zīmēt, šūt, darboties ar dabas materiāliem, tas jāliek lietā. Māksla ir vērtība, bet, lai to radītu, jāattīsta tādas rakstura īpašības kā pacietība, precizitāte, radošums. Būt māksliniekam ir sirdsdarbs. Tā ir profesija, kas bija gan senatnē, gan būs nākotnē. Mākslinieki skolēniem vēlēja drosmi uzdrīkstēties darīt to, kas ļoti patīk. Starp citu, par Zigmunda Lauriņa darbošanos pavisam drīz TV varēsim skatīties raidījumā „Meža stāsti”.
Jolanta Pabērza
Šis pasākums notika Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.