.

Madonas muzejs vēl zinībām pilnu jauno mācību gadu!

iesūtīts: 2023.08.31 12:57
Madonas muzeja kolektīvs no sirds sveic skolotājus, skolēnus, viņu vecākus un līdzjutējus Zinību dienā! Jaunajā mācību gadā novēlam izzināšanas prieku, neizsīkstošu enerģiju un nezūdošu interesi iemācīties kaut ko jaunu.

Vasaras trīs mēneši ir paskrējuši nemanot, sniedzot iespēju priecāties par sauli un uzņemt enerģiju jaunam mācību un darba cēlienam! Madonas muzejā 1. septembrī piedāvājam vairākas aktivitātes, kurās var kopīgi izzināt Madonu, pavadīt saistoši kopā laiku un izmantot muzeja plašo piedāvājumu: 

  • Tikai 1. septembrī būs iespēja izmantot mūsu sagatavoto Madonas pilsetas iepazīšanas somu bez maksas. Tā ir lieliska iespēja atraktīvi un izzinoši iepazīt Madonas vēsturi un palūkoties, kā Madona laika gaitā mainījusies.
  • Gan maziem, gan lieliem būs interesanti uzcelt kādu guļbūves tehnikā veidotu celtni un paralēli aplūkot senās fotogrāfijas un gleznas, kas stāsta par zemes darbiem un Madonas apkārtnes vēsturi.
  • lielajās zālēs vēl pēdējo nedēļu, līdz 3. septembrim, skatāma Baltu rotu un Unas Taal fotogrāfiju izstāde “Viņas Ziemeļu sauciens”. Izstāde, kur Baktu rotu veidotajās rotu kolekcijās skatāmi mūsu etnogrāfiskie simboli, jaunrade un dažādu materiālu izmantošanas veidi. Savukārt Unas Taal fotogrāfijas vēsta par spēcīgām un  iedvesmojošām sievietēm, tajā skaitā, tie ir seši Ukrainas sieviešu stāsti, kuras šobrīd, kara dēļ savā zemē, ar bērniem dzīvo Latvijā un cenšas saglabāt savu mantojumu un tradīcijas esot tālumā.

Aicinām noskatīties nelielu video par izstādi (šeit>>)

Mazajā zālē piedāvājam divas izstādes vienā. Tā ir novadnieka, mākslinieka Bruno Sipāna gleznu izstāde “110 otu triepieni”, kuru papildina Latvijas Nacionālā kultūras centra veidotā izstāde “Saimes galds”, vēstot par mūsu nemateriālā mantojuma vērtībām. Vairāk par izstādi (šeit>>)

Blakus Bruno Sipāna gleznu un “Saimes galda” izstādēm ir muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija”, kurā paši mazākie var izvedot etnogrāfiskā tērpa komplektu.

Izstāžu zāļu foajē tās ir divas izstādes, kas abas veltītas Madonai un Madonas apkārtnes vēsturei: 12 tautastērpi no muzeja krājuma, kas ataino, kā savulaik esam devušies uz Dziesmu un deju svētkiem. Un otra izstāde veltīta Madonas vēsturē nozīmīgiem notikumiem, jo šajā gadā Madonas pilsētas plāns un pirmās 24 Madonas ielas atzīme 100 gadus. Vairāk par izstādi var lasīt mūsu mājas lapā (šeit>>)

Madonas pilsētā, Skolas ielā pie Madonas Kultūras nama, kamēr ir labi laikapstākļi, aicinām izzināt mūsu novada koru un dejas tradīcijas izstādē “Novads skan. Novads rīb”.

Esam gatavo jaunajam mācību gadam un uz tikšanos Madonas muzeja izstādēs un nodarbībās. Lai pieteiktos ekskursijām un nodarbībām muzejā, lūdzam zvanīt uz tālruņa numuru 64823844 vai 29418187.

 

Lai veiksmīgs jaunais mācību gads!

 

Zane Grīnvalde

Izglītojošā darba nodaļas vadītāja

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums