“Lielā pašvaldību un nevalstisko organizāciju interese par projektu konkursu pierāda, ka Covid-19 pandēmija ir būtiski ietekmējusi visas jauniešu dzīves jomas – izglītību, nodarbinātību un brīvā laika pavadīšanu, kā arī iespaidojusi viņu mentālo labsajūtu. Lai Covid-19 pandēmijas ietekmē nepieaugtu to jauniešu skaits, kas nestrādā, nemācās un neapgūst arodu, jauniešiem ir nepieciešams sniegt daudzpusīgu atbalstu, iesaistot jaunatnes jomā strādājošos. Šis projektu konkurss būs nozīmīgs rīks pašvaldībām un organizācijām atbalsta sniegšanā jauniešiem, kurus ietekmējusi Covid-19 pandēmija," norāda JSPA projektu vadības un uzraudzības daļas vadītāja Maija Kolberga.
Programmas mērķis ir nodrošināt atbalsta pasākumus jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem Covid-19 pandēmijas seku mazināšanai, veicināt jaunu zināšanu un prasmju apguvi, sagatavot jauniešus turpmākajām mācībām un darba tirgum, kā arī stiprināt savstarpējo atbalstu un viņu piederības sajūtu vietējai kopienai. Tāpat būtiski ir sniegt iespēju socializēties un kvalitatīvi pavadīt brīvo laiku, nodrošināt jauniešiem iespēju saņemt individuālu atbalstu ārpusskolas laikā un mazināt jauniešu psihoemocionālās veselības riskus Covid-19 pandēmijas laikā un pēc tās.
Atklātā projektu konkursa “Atbalsts jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” nolikums un citi aktuāli dokumenti ir pieejami tīmekļa vietnē: www.jaunatne.gov.lv.
2021. gada 18. martā valdībā izskatītais informatīvais ziņojums “Par atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai” un rīkojuma projekts “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”” ir pieejams Ministru kabineta tīmekļa vietnē.
Par Jaunatnes politikas valsts programmu
Jaunatnes politikas valsts programma 2021. – 2023. gadam ir izstrādāta, lai nodrošinātu efektīvu un koordinētu jaunatnes politikas īstenošanu Latvijā un nodrošinātu ilgtermiņa un vidēja termiņa attīstības plānošanas dokumentos noteikto uzdevumu īstenošanu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanu jaunatnes jomā.
Jaunatnes politikas valsts programmas 2021. – 2023. gadam mērķis ir ar informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu nodrošināt darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību, lai radītu labvēlīgu vidi jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai un palīdzētu katram jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim. Programmā ietvertie pasākumi ir pakārtoti Jaunatnes politikas pamatnostādnēs 2021. – 2027. gadam definētajiem mērķiem, rīcības virzieniem un uzdevumiem.
Par JSPA
JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministres pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.
JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.
Informāciju sagatavoja: Laura Bringina
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: laura.bringina@jaunatne.gov.lv
t. +371 67356251