“Telefons, uzsākot skolas gaitas, ir nepieciešamība, bet vecāku atbildība nebeidzas ar tā iegādi. Ar mobilo telefonu bērns nonāk jaunā, virtuālā pasaulē, kur vecākiem samazinās iespējas būt viņam blakus, tāpēc ir svarīgi radīt bērnam pietiekamu izpratni par jauno atbildību,” motivāciju izglītot pašus mazākos skaidro Amigo valdes priekšsēdētājs Artūrs Freimanis.
Arī materiāla līdzautore Sabīne Vilciņa uzsver, ka ar bērnu svarīgi izrunāt telefona lietošanas jautājumus pirms uzsākta tā lietošanas. “Jebkurus drošības jautājumus un noteikumus ar bērnu jāizrunā pirms paša notikuma, tostarp attiecībā uz telefona lietošanu. Sarunu ieteicams uzsākt brīdī, kad bērns izrāda interesi, ka vēlas pats savu mobilo telefonu,” iesaka skolu psiholoģe Sabīne Vilciņa.
Materiāla autori priecājas par lielo atsaucību - kopumā šobrīd pieteikti jau turpat 15 000 bukleta eksemplāru, kas tiks nodoti mācību iestādēm Jelgavā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Rīgā, Valmierā un Ventspilī, kā arī vēl 55 Latvijas novadu pirmklasniekiem un bērnudārzu sagatavošanas grupiņu audzēkņiem.
Pieteikšanās materiāliem turpinās, novadu izglītības pārvaldes un mācību iestādes ir aicinātas sūtīt informāciju par nepieciešamo skaitu uz e-pastu: atsauksmes@laimigamgimenem.lv.
Par Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm darbību
Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm aktīvi īsteno mācību programmu “Kā būt par vecāku 21. gadsimtā”, palīdzot ģimenēs veidot atbildīgus mobilo tehnoloģiju lietošanas paradumus. Programmas ietvaros jau 65 mācību iestādēs visā Latvijā ir pieejamas īpaši sagatavotu sociālo pedagogu un skolu psihologu organizētās individuālās konsultācijas un lekcijas skolēnu vecākiem, kas palīdz risināt jautājumus par mobilo tehnoloģiju lietošanu ģimenēs. Vecākiem pieejams arī virtuālais palīgs jeb vienkārša un efektīva lietotne bērnu ekrāna laika plānošanai “Palīgs vecākiem”.
Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa