Viens no veiksmīga eTwinning projekta kritērijiem ir prasmes sadarboties internetā drošā, pārdomātā veidā, prasmes izvēlēties un jēgpilni lietot vecumam atbilstošus informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) rīkus, kā arī ievērot autortiesības. Šīs prasmes tiek apgūtas skolās, taču izpratne par riskiem un spēja tos saskatīt ikdienas dzīvē ir tikpat svarīga arī vecākiem, īpaši laikā, kad bērnu un jauniešu pavadītais laiks internetā pieaug. eTwinning Nacionālais atbalsta dienests februāra mēnesi pasludina par drošības mēnesi un organizē informatīvus vebinārus, kuros būs iespējams uzzināt par digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Vebināru mērķi ir apzināties riskus, iemācīties tos saskatīt un palīdzēt bērniem un jauniešiem tajos orientēties, būt par padomdevēju, nevis cīnīties ar interneta lietošanu.
Vebināri par drošību un sazināšanos internetā
9. februārī plkst. 18:00 notiks eTwinning vebinārs “Viedierīces un drošība internetā caur pedagoga skata prizmu”. Pasākuma mērķis ir palīdzēt pedagogiem un vecākiem saskatīt riskus, problēmas un risinājumus ikdienas dzīvē, kurā dominē internets un viedierīces, kā arī palīdzēt cauri šim labirintam izvadīt bērnus. Ar bērna interneta lietošanu nav “jācīnās”, bet tā ir jāizprot un jāpalīdz bērnam internetu lietot jēgpilni. Daži no vebinārā apskatītajiem tematiem: sociālo tīklu ietekme uz bērna/jaunieša ikdienu, sadarbības un komunikācija tiešsaistē, jēgpilna interneta lietošana, medijpratība, netiķete u.c. Vebinārā ar pieredzi un noderīgiem padomiem dalīsies Ineta Lielkalne (eTwinning vēstniece un Drošāka interneta vēstnese, Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas skolotāja). Plašāka informācija un reģistrācija: https://etwinning.lv/vebinars-drosiba-interneta/
15. februārī plkst. 18:00 notiks vebinārs par saziņas nolūkiem internetā. Pasākumu vadīs Liene Valdmane (drossinternets.lv izglītības darba vadītāja, mediju izglītības eksperte). Vebināra laikā skolotāji analizēts un mācīsies atpazīt dažādus saziņas nolūkus – pērc, maini savus uzskatus, mīli mani u.c., pilnveidojot izpratni par drošu rīcību daudzveidīgās situācijās. Nodarbības dalībniekiem būs iespēja pilnveidot gan kritisko domāšanu, digitālo pratību un medijpratību, gan stiprināt pedagoģisko kompetenci mediju izglītībā. Lai piedalītos, līdz vebināra sākumam jāaizpilda reģistrācijas anketa. Plašāka informācija un reģistrācija: https://etwinning.lv/sazinas-drosiba-interneta-vebinars/
Uz katru vebināru jāreģistrējas atsevišķi. Visi vebināri tiks straumēti arī Latvijas eTwinning Facebook lapā, vebināra ieraksti tiks publicēti arī YouTube un Latvijas eTwinning tīmekļa vietnē.
Par eTwinning
eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.
Informāciju sagatavoja:
Linda Muižniece
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore
Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija
linda.muizniece@jaunatne.gov.lv
Tālr.: +371 67356252