.

Madonas slimnīcā īstenos projektu epidemioloģisko prasību nodrošināšanai un pakalpojumu sniegšanas uzlabošanai

iesūtīts: 2024.01.26 15:49
2024. gada 24. janvārī Madonas novada pašvaldības SIA “Madonas slimnīca” parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Madonas novada pašvaldības SIA “Madonas slimnīca” infrastruktūras uzlabošana, nodrošinot ilgtspējīgus integrētus veselības pakalpojumus”, Ident. Nr. 4.1.1.3.i.0/1/23/I/CFLA/034 īstenošanu.

Projekta mērķis paredz nodrošināt vispārēju integrētu veselības pakalpojumu klāstu Madonas novada pašvaldības SIA "Madonas slimnīca", nodrošinot epidemioloģisko prasību ievērošanu un uzlabojot sekundāro un neatliekamo pakalpojumu sniegšanu slimnīcā.

Atveseļošanas fonda piešķirtais finansējums tiks ieguldīts slimnīcas Neatliekamās medicīnas palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas infrastruktūras uzlabošanā. Projekta ietvaros paredzēts veikt sekojošas aktivitātes:

  • Pilnveidot pacientu plūsmu nodalīšanu - akūtu un plānveida pacientu uzņemšanai un atsevišķu ieeju infekciozo pacientu uzņemšanai, tādejādi nodrošinot epidemioloģisko prasību ievērošanu;
  • Izveidot darba kabinetu ķirurgam un traumatologam, lai varētu nodrošināt nepieciešamās medicīniskās manipulācijas pacientiem;
  • Izveidot atsevišķu kabinetu dežurārstam, kas ikdienā laiku pavada nodaļā;
  • Ievērojot higiēnas prasības, ar projekta atbalstu paredzēts izveidot atsevišķu sanmezglu, kas dos iespēju nomazgāt un apkopt arī guļošos pacientus, tajā ievedot tos ar guļamratiem;
  • Pārplānot pacientu uzgaidāmās telpas, nodrošinot patīkamāku un ērtāku uzgaidīšanu, tāpat nodrošinot arī gaišākas telpas nodaļā, kurām līdz šim brīdim ir bijusi maz pieejama dienas gaisma, jo nodaļa atrodas zem 1. stāva līmeņa.

Neatliekamās medicīnas palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas infrastruktūras uzlabošanas darbības ir vērstas uz ārstniecības iestādes infrastruktūras attīstību, atbilstoši ārstniecības iestādes sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem un programmām, saskaņā ar normatīvo regulējumu veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanai.

Uzlabotā infrastruktūra neatliekamās medicīnas palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā veicinās integrētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem, t.i. kvalitātes uzlabošanu veselības aprūpes pakalpojumiem, t.sk. nodrošinot arī dažādu līmeņu pēctecīgu pakalpojumu pieejamību ārstniecības iestādē. 

Projekta kopējās izmaksas 367 785,25 eiro, tai skaitā 217 510 eiro Atveseļošanas fonda finansējums un  150 275,25 eiro - Madonas novada pašvaldības SIA “Madonas slimnīca” līdzfinansējums.


Informāciju sagatavoja: Indra Kārkliņa, Madonas novada pašvaldības, SIA “Madonas slimnīca” Projekta vadītāja

 

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums