24.-30. aprīlis - Pasaules imuniuzācijas nedēļa

iesūtīts: 2023.04.25 09:58
Šonedēļ, 24.-30. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules imunizācijas nedēļa. Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka viena no Covid-19 pandēmijas sekām ir nepietiekama bērnu un pieaugušo vakcinācija pret nopietnām infekcijas slimībām, tāpēc šī gada Pasaules imunizācijas nedēļas moto ir “Lielā panākšana” (“The Big Catch-Up”), lai veicinātu nevakcinēto cilvēku imunizāciju, palielinot vakcinācijas aptveri, aizsargājot visu vecumu cilvēkus no vakcīnnovēršamām slimībām, invaliditātes un pat nāves. 

Imunizācijas nedēļa ir veltīta iespējai vairot izpratni par kritiski svarīgu un savlaicīgu nepieciešamību vakcinēt bērnus un pieaugušos, kuri iekavējuši valsts garantētu vakcināciju.  

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izstrādājis informatīvos materiālus par infekcijas slimībām, to profilaksi un vakcināciju:   

  • Infografika “Ērces”;  
  • Informācija par ērču encefalītu pieejama ŠEIT;  
  • Vairāk informācijas par ērču encefalīta vakcināciju bērniem, t. sk. * teritoriju saraksts valsts apmaksātās bērnu vakcinācijas pret ērču encefalītu veikšanai 2023. gadā pieejams ŠEIT;
  • Informācija par difteriju pieejama ŠEIT;  
  • Informācija par garo klepu pieejama ŠEIT;  
  • Informatīvais materiāls par garo klepu“Garais klepus” .

Ar visiem SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem iespējams iepazīties šeit:  https://www.spkc.gov.lv/lv/informativi-materiali.    

Vairāk informācijas par Pasaules imunizācijas nedēļu meklē ŠEIT!   

*Ērču encefalīta endēmiskās teritorijas –  https://www.spkc.gov.lv/lv/pret-ercu-encefalitu-berniem#teritoriju-saraksts-valsts-apmaksatas-bernu-vakcinacijas-pret-ercu-encefalitu-veiksanai-2023gada    


Informāciju iesūtīja: Nacionālais veselīgo pašvaldību tīkls

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums