Svētki sportojot

iesūtīts: 2013.01.10 09:31
Barkavas pagasta iedzīvotāji svētkus sagaidīja ar sportiskajām aktivitātēm. Jau no decembra sākuma šautriņu mešanas sacensības noritēja dalībniekiem vecuma grupā līdz 16 gadiem. 20.decembrī arī noskaidrojās šīs grupas precīzākie šautriņu metēji. Mazajā finālā cīņā par trešo vietu tikās Raivis Ķiseļevs un Paula Šminiņa. Pēdējās cīņas norisinājās līdz 4 legu uzvarai un, ar rezultātu 4:2 trešo vietu izcīnīja Raivis. Cīņa par pirmo vietu norisinājās starp Karīnu Surinu un Ritvaru Ķiseļovu. Šajā cīņā pārāka bija Karīna, Ritvars otrais.

23. decembrī Barkavas pamatskolas sporta zālē notika šautriņu mešanas sacensības pieaugušiem un novusa turnīri.

Šautriņu mešanas sacensībās astoņi dalībnieki izspēlēja savā starpā vienu apli. Trešo vietu izcīnīja Andris Morozs, otrā vieta – Vilim Grudulam, pirmo vietu izcīnīja Kaspars Bremšmits.

Novusa turnīra trešās vietas ieguvējs – Kaspars Bremšmits, otrais – Dainis Cipruss un turnīra uzvarētājs – Armands Stalīdzāns.

26. decembrī notika divi ziemassvētku pasākumi – zoles turnīrs un volejbola turnīrs.

Barkavas kultūras namā notika zoles turnīrs. Turnīrā piedalījās zolmaņi no Barkavas, Madonas, Kalsnavas, Lubānas, Degumniekiem. Tika izspēlētas astoņas kārtas pa divdesmit četrām partijām katrā kārtā. Uzvarētājs noskaidrojās tikai turnīra pašās beigās, pie ļoti blīviem rezultātiem. Barkavieši šoreiz bija viesmīlīgi un godalgotās vietas izcīnīja viesi. Trešo vietu ar iegūtiem 32 punktiem izcīnīja Oskars Sausiņš (Lubāna), otrajā vietā ar iegūtiem 33 punktiem turnīru noslēdza Lauris Priednieks, un turnīra uzvarētājs arī ar 33 punktiem, apsteidzot Lauri mazajos punktos (Laurim +55, Jānim +65, no kuriem astotajā kārtā +48) Jānis Vilcāns (Madona).

Paralēli zoles turnīram Barkavas pamatskolas sporta zālē norisinājās ziemassvētku kausa izcīņa volejbolā jauktajām komandām. Komandas sastāvs uz turnīru bija divas sievietes, divi vīrieši. Komandas tika sadalītas divās grupās, kur katra ar katru izspēlēja vienu apli. Divas labākās komandas no katras grupas tikās pusfinālos, no kuriem uzvarētāji cīnījās par zelta godalgām un zaudētāji tikās cīņā par bronzas godalgām. Par trešo vietu tikās komandas Negribu un MVR – LUX. Šajā cīņā pārāki bija un trešo vietu turnīrā izcīnīja komanda MVR – LUX, komandā spēlēja Jānis Daļeckis, Alvis Greidiņš, Ingūna Gulbe. Par turnīra uzvarētāja godu cīnījās komandas Lūši un Vienmēr jauni. Saspringtā un vienlīdzīgā cīņā (visas finālspēles laikā kādas no komandas pārsvars nepārsniedza 3 punktus), apliecinot komandas nosaukumu, uzvaru svinēja komanda Vienmēr jauni, komandā spēlēja Andris Morozs, Andrejs Stalīdzāns, Irita Strode, Anna Moroza, otrajā vietā ierindojās komanda Lūši, Andris Jermscāns, Stefānija Peisahovska, Jānis Vītiņš.

29. decembrī notika ziemassvētku kausa izcīņa basketbolā vīriešiem. Komandas turnīrā izspēlēja vienu apļa turnīru. Trešie šoreiz palika mājinieki Barkavas komanda, komandā spēlēja Jurģis Juška, Ojārs Petrusevičs, Mairis Gailums, Rolands Širins, Mārtiņš Trops, Armīns gailums, Mārtiņš Ģērmans, otro vietu ieguva komanda Šlāgeris, komandā spēlēja Raivis Sausiņš, Oskars Sausiņš, Juris Praškevics, Raivis Kecko, Linards Lancmanis, Jānis Kuzma, Arvis Aizsilnieks, Varis Prunte. Pirmo vietu izcīnīja komanda Viļāni – AK47,  komandā spēlēja Māris Romančuks, Dmitrijs Orlovs, Aleksandrs Orlovs, Juris Lēščinskis, Jānis Opincāns, Igors Jegorovs, Artūrs Elsts, Kristaps Strūbergs, Salvis Justs.

24. oktobrī sākās Rēzeknes pilsētas atklātais čempionāts basketbolā, kurā piedalījās arī komanda Barkava. Čempionātā piedalījās 12. Komandas, kuras tika sadalītas apakšgrupās un apakšgrupu spēlēs tika izspēlēts viena apļa sacensības, pēc kurām komandas spēlēja cetrudaļfinālus, pusfinālus un 22. decembrī finālus. Visa čempionāta laikā piedzīvojot tikai vienu zaudējumu pusfinālā, un spraigā cīņā uzvarot komandu „Brōļi  Latgaļi” Barkavas komanda ierindojās 3. vietā. Komandā spēlē Ilmārs Trops, Jurģis Juška, Mairis Gailums, Ojārs Petrusevičs, Mārtiņš Ģērmans, Armīns Gailums, Mārtiņš Trops, Haralds Gailums, Jānis Dukaļskis, Gints Ikaunieks, Mairis Gailums, Jānis Stalīdzāns, Rolands Širins, Aleksandrs Šrubs. Čempionāta noslēgumā tika apbalvoti arī individuālie sasniegumu, kur par labāko soda metienu izpildītāju tika atzīts Jurģis Juška, kurš meta ar 78% precizitāti, realizējot čempionāta laikā 21 no 27 soda metieniem.

Paralēli Rēzeknes čempionātam Barkavas komanda piedalās arī Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā basketbolā, kur gan ir nospēlēts tikai pirmais aplis, kurā ir izcīnītas trīs uzvaras un piedzīvoti divi zaudējumi. Nākamās spēles 12. decembrī, pirmā 1200 un otrā 1520 Jēkabpils Sporta centra Sporta namā Jēkabpilī, Brīvības ielā 2j

Komanda Barkava pateicas SIA „Saukas kūdra” par atbalstu komandai.