.

Jau jaunnedēļ Madonā tiks atklātas lielākās ziemas orientēšanās sacensības pasaulē

iesūtīts: 2023.01.28 10:59
No 30. janvāra līdz 5. februārim Latvijā norisināsies sezonas lielākais ziemas orientēšanās pasākums pasaulē, vienlaikus norisinoties Eiropas čempionātam, Pasaules kausa posmam, Pasaules junioru čempionātam un Eiropas junioru čempionātam.

Pašlaik dalību apstiprinājušas 16 valstu komandas, kur lielākā pārstāvniecība tradicionāli ir Skandināvijas valstīm – Zviedrija un Somija ir katra pieteikusi 40 cilvēku komandu, savukārt Norvēģija – 34. Latvija plāno startēt gan EČ/Pasaules kausā, gan Pasaules junioru un Eiropas jauniešu čempionātos, tāpēc sagaidāms, ka Latviju sacensībās pārstāvēs 26 sportisti. Līdzjutēji ir aicināti braukt uz atbalstīt sportistus, tāpat ikvienam interesentam ir iespēja vēl līdz 31. janvārim pieteikties atklātajām sacensībām, kas norisināsies sacensību nedēļas pēdējās divās dienās.

Sacensības sekojošajās distancēs sporta bāzē “Smeceres sils” norisināsies piecas dienas –

otrdien norisināsies ieskaite sprintā (2,5-4km atkarībā no vecuma grupas), trešdien vidējā distancē (6-10km), piektdien garajā distancē ar masu startu (15-25km). Garajā distancē uz starta līnijas vīriešu grupā vienlaicīgi stāsies aptuveni 60 sportisti. Sestdien un svētdien pēc čempionātu sacensībām stafetēs, trasē būs iespēja doties arī atklāto sacensību dalībniekiem. Jāatzīmē, ka kontrolpunktu skaits dažādās distancēs atšķiras - sprintā tas ir ap 13-15, garajās distancēs var sasniegt pat 35. Tāpat dažāda ir arī starta kārtība – sprintā  sportisti trasē dosies ar vienas minūtes intervālu, vidējā ar 2 minūšu, garajā distancē ar masu startu.

"Vēl šīs nedēļas sākumā apsekojot trases, konstatējām, ka sniegs kopumā ir pietiekami, lai aizvadītu šīs sezonas lielākās sacensības šajā sporta veidā, bet dažos posmos tomēr nācās sniega segu papildināt. No organizatoriskās puses mainīgie laikapstākļi lika vairākkārt pārplānot trašu tīklu, bet nu jau gatavošanās periods iegājis pēdējā posmā. Jau šonedēļ ierodas pirmās ārvalstu komandas, un kopumā Madona šoziem, gan ar šo, gan pasākumiem, kas norisināsies vēlāk februārī un martā, kļūs par ziemas sporta galvaspilsētu. Vēlamies uzsvērt, ka nedēļas nogalē – 4. un 5. februārī norisināsies atklātās sacensības, kurās pieteikties un izmēģināt šo sporta veidu ir aicināts ikviens interesents. Lai gan uzņemamo viesu skaits ir liels, vēl iespējams piemeklēt dzīvošanas vietas,” aicina Sacensību direktors un Sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs, Gunārs Ikaunieks.

Dalību sacensībās līdz šim apstiprinājušas komandas no tādām valstīm kā Čehija, Šveice, Somija, Ukraina, Bulgārija, Japāna, Lietuva, Igaunija, Skandināvijas valstis, Austrija, Kazahstāna, Rumānija, Turcija kā arī ASV.

Līdz šim Latvijā 2013. gadā ziemas orientēšanās norisinājies Eiropas čempionāts, bet 2006. gadā – Pasaules kauss. Ziemas orientēšanās ir izturības ziemas sporta veids, kas apvieno divus sporta veidus: orientēšanos un distanču slēpošanu. Sportisti sacensību ietvaros izmanto karti, lai pārvietotos blīvā slēpošanas trašu tīklā un apmeklētu kontrolpunktus pareizajā secībā. Maršruta izvēli veic, pamatojoties uz slēpošanas trašu kvalitāti, reljefu un attālumu. To visu var nolasīt no kartes. Tas nozīmē, ka sportistiem jābūt augstai fiziskajai sagatavotībai, vienlaikus jāspēj izprast karte un jāizvēlas labākie ceļu varianti.

Sacensības būs iespējams skatīties TV4 un tiešsaistē IOF LIVE platformā: Live | International Orienteering Federation). Detalizēta informācija pieejama: https://www.esoc2023.lv/bulletin

Reģistrācija Atklātajām sacensībām: https://lof.lv/?p=sac&fid=2023020430


Papildu informācija: Gita Sauka

Sacensību sabiedrisko attiecību pārstāve

Mob. +371 28326828

E-pasts: gita@pr-pig.com

Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums