PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Frédéric Borey 'BUTTERFLIES' Trio - koncerts

Notiek: 11. marts 18:00 - 19:00
MADONA; Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles, Skolas iela 10a

Frankofonijas dienu ietvaros Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā būs iespēja klausīties un baudīt franču džezu Frédéric Borey 'BUTTERFLIES' Trio izpildījumā, kurā muzicē Frederiks Borē (Frédéric Borey, tenora saksofons), Klemāns Daldoso (Clément Daldosso, kontrabass) un Stefans Adsuārs (Stéphane Adsuar, perkusijas).

Madonas muzejs jau vairākus gadus veiksmīgi sadarbojas ar Francijas Institūtu Latvijā. Šīs sadarbības ietvaros madoniešiem bijusi iespēja baudīt gan franču mūziķu sniegumu, gan skatīt franču jauno mākslinieku sniegumu dažāda veida izstādēs. 2023. gadā Madonas muzeja Izstāžu zāles pēc Vides pieejamības projekta realizācijas, atklājām ar franču mūziķu duetu Mamie Jotax ar Karmenu Lefransuā (Carmen Lefrançois) un Kamillu Mosjonu (Camille Maussion) un džeza improvizāciju meistara, čellista Vensāna Kurtuā (Vincent Courtois) muzikālo priekšnesumu. Šis ir Madonas muzeja 80 gadu jubilejas gads, tādēļ priecājamies, ka sadarbībā ar Francijas Institūtu Latvijā un Madonas novada pašvaldību Madonas un novada iedzīvotājiem Izstāžu zālēs būs  iespēja klausīties Francijā augsti novērtētus džeza mūziķus: Frederiku Borē, Klemānu Daldoso un Stefanu Adsuāru.

«Hipnotizējošs!» Tieši šajā vārdā var raksturot Frédéric Borey 'BUTTERFLIES' Trio. Tas būs aicinājums uz emocionālu ceļojumu, kurā nav vienaldzīgo! Trio mūziķi sarunājas un it kā sadziedas ar saviem instrumentiem, paplašinot dinamikas robežas perfektā ritmu savienojumā, nepārtraukti ieklausoties viens otrā, līdzīgi kā to dara kameransambļi. Tieši tas padara šo grupu īpaši pievilcīgu. Trio muzikālā performance ir ideālā līdzsvarā starp tradīcionālo un laikmetīgo. Grupas līderis Frederiks Borē pēc sešiem prestižajā ierakstu kompānijā Fresh Sound Records izdotiem albumiem izjuta nepieciešamību izpausties trio sastāvā ar kontrabasu un perkusijām. Viņš pats šo jauno grupu raksturo kā « akrobātisku», kuras programmā ir gan džeza standartiem – neizsīkstošs iedesmas avots, gan personiskas kompozīcijas, ko džeza kritiķi jau ir atzinīgi novērtējuši, atzīmējot arī dažus iepriekšējus Frederika īstenotus projektus.

Jazzmag-Jazzman raksta : «Tie, kuri viņu vēl nepazīst, atklās viņa lielisko toni un vienmēr elastīgo un plūstošo frāzēšanu, kas ir viņa raksturīgākā pazīme. Mūziķa radītā skaņa ir pilnīga, tīra, un spēcīga, vienmēr atturīga, precīza un dinamikas pilna.»

Džeza žurnālu ierakstu apskatā (Jazz Journal Record Reviews) Frederiks Borē novērtēts kā vispilnīgākais un izglītotākais mūziķis. Savukārt «Citizen Jazz» uzsver, ka «pirmais iespaids, kas tikai nostiprinās, klausoties viņa mūziku, ir saistīts ar toņa skaistumu... ar taisnu un samtainu, vieglu un pilnīgu skaņu, elastīgu frāzēšanu, kura ir nevainojami apgūta.»  

Noslēgumā atziņa no Dernières Nouvelles du Jazz: «Borē ir kā akrobāts... ļoti efektīgs džezs».

Aicinām uz Madonas muzeja Izstāžu zālēs 11.martā plkst. 18.00, lai kopā baudītu franču džeza aizraujošo skanējumu. 

 
‌Informāciju sagatavoja: Madonas muzeja Izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde
‌tālr. 64823844
 
 
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums