Valsts prezidents: Madonas novadu raksturo kvalitatīva dzīves vide

iesūtīts: 2023.11.07 10:03
Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 6. novembrī darba vizītē devās uz Madonas novadu. Darba vizītes sākumā Valsts prezidents apmeklēja Ērgļu vidusskolu, kur tikās ar pedagogiem un 9.–12. klašu skolēniem. Savukārt Bērzaunes pagastā E. Rinkēvičs apmeklēja sulu, ogu ekstrakta un koncentrāta ražošanas uzņēmumu SIA “Pharmeko Lettland”, kas pēc apgrozījuma datiem 2022. gadā ir lielākais ārvalstu investors novadā. Lazdonas pagastā Valsts prezidents apmeklēja piena pārstrādes uzņēmumu A/S “Lazdonas piensaimnieks”.

“Madonas novads ir lielākais novads Vidzemē, kas vienlaikus pašvaldībai, uzņēmējiem un visiem Madonas novada iedzīvotājiem ir liels izaicinājums un arī liela iespēja. Šodien iepazinos tikai ar daļu no plašā un skaistā Madonas novada. Madonas novada pašvaldība pēc administratīvi teritoriālās reformas cenšas līdzsvaroti un vienmērīgi attīstīties visa novada robežās, veidojot pievilcīgu un kvalitatīvu dzīves vidi novada iedzīvotājiem. Tieši atbalsts labvēlīgas uzņēmējdarbības vides radīšanai un ārvalstu investīciju piesaiste, pieejami un kvalitatīvi pašvaldības pakalpojumi, kas vērsti uz visa novada attīstību, ir pamats, lai katrs Madonas novada iedzīvotājs – no Ērgļiem, Lubānas un Cesvaines – vēlētos palikt un attīstīties savā dzimtajā pusē. Novēlu šo iesākto darbu turpināt,” pēc vizītes Madonas novadā sacīja Valsts prezidents E. Rinkēvičs.     

Madonas novada Aronas pagastā Valsts prezidents iepazinās ar multifunkcionālā centra “1. stāvs” darbu, kas ir vietējās kopienas centrs visām paaudzēm – jaunajiem vecākiem kopā ar zīdaiņiem, jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem.

Savukārt Lazdonas pagastā Valsts prezidents iepazinās ar sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” darbību. Pašvaldības pārvaldībā esošās sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” attīstība ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Madonas novadā pēdējos gados aizvadīti vairāki vērienīgi starptautiski sporta pasākumi. Arī šoziem, no janvāra beigām līdz marta vidum, Madona kļūs par mājvietu četrām lielām sporta sacensībām.

Lai iepazītos ar uzņēmējdarbības vidi un izaicinājumiem novadā, Valsts prezidents Madonā apmeklēja Madonas biznesa attīstības centru. Madonas novada pašvaldība sniedz atbalstu komersantiem jaunu vai būtiski uzlabotu produktu, pakalpojumu, tehnoloģiju izstrādē un ieviešanā, kā arī komercdarbības attīstīšanā.

Darba vizītes noslēgumā Valsts prezidents Madonas pilsētas kultūras namā tikās ar Madonas novada iedzīvotājiem.


FOTO GALERIJA no viesošanās Madonas novadā

‌Preses relīze no: Valsts prezidenta kanceleja

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums