Izvēlne

Atklāts Madonas biznesa attīstības centrs

iesūtīts: 2023.01.30 17:00
27. janvārī, svinīgi pārgriežot lenti, durvis vēra Madonas biznesa attīstības centrs.

Pārbūvējot bijušo tipogrāfijas ēku par Madonas biznesa attīstības centru un to pielāgojot uzņēmējdarbības videi, paredzēts, ka ēkas pagrabstāvā būs noliktavu un tehniskās telpas, 1. stāvā ražošanas un tirdzniecības telpas, 2. un 3. stāvā biroju telpas, kurās izvietosies uzņēmēju atbalsta institūcijas un 4. stāvā tehniskās telpas. Lai nodrošinātu vides pieejamību ēkā personām ar kustību traucējumiem ēkā izbūvēts pasažieru lifts.

Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs AGRIS LUNGEVIČS pārgriežot lentu un atklājot jauno Madonas biznesa attīstības centra ēku, atzina, ka kuplais pasākuma dalībnieku skaits norāda, ka šī vieta ir ļoti gaidīta un nozīmīga Madonas novada uzņēmējiem.

“Tautas paruna liecina, ka “kas lēni nāk, tas labi nāk”. Madonas biznesa attīstības centrs ir nācis lēni, taču esmu pārliecināts, ka šī ēka būs ar lielu pievienoto vērtību. Pievienotā vērtība ir tā, ko jau no pirmās dienas esmu saskatījis šajā projektā. Pirmkārt, tā ir vēl viena sakārtota ēka pašā pilsētas sirdī. Otrkārt, šī būs vieta uzņēmējiem, kas radīs jaunas darba vietas un sildīs mūsu novada  un Latvijas ekonomiku. Un, treškārt, šī būs vieta, kur pulcēsies uzņēmēji, kas radīs jaunas biznesa idejas, kuras īstenot palīdzēs atbalsta institūcijas, kas arī atradīsies biznesa attīstības centrā,” minēja Agris Lungevičs, paužot pārliecību, ka pašvaldības ieguldījums, izveidojot Madonas biznesa attīstības centru, ir bijis to vērts un liela pateicība pienākas ikvienam, kas pielika savu roku, lai centrs tiktu izveidots.

Biznesa attīstības centra atklāšanā piedalījās arī ekonomikas ministra padomnieks uzņēmējdarbības infrastruktūras attīstības jautājumos ANDIS ZARIŅŠ.

“Apsveicu Madonas novada uzņēmējus un atbalsta institūcijas ar jaunām telpām. No sirds priecājos, ka Madona ir tā pašvaldība, kad sniedz būtisku atbalstu uzņēmējiem un tie šeit var sajust pleca izjūtu. Ticu, ka šī būs gruntīga vieta, kur uzņēmējiem sastapties ar atbalsta institūcijām, un, īstenot savas biznesa idejas,“ gandarījumu par Madonas biznesa attīstības centra izveidi neslēpa Andis Zariņš.

27. janvāris bija priecīgs datums arī pirmajai institūcijai, kas jau sākusi apdzīvot Madonas biznesa attīstības centru – Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Madonas biznesa inkubatoram. Biznesa inkubators šajā datumā, klātesot biznesa inkubatora sadarbības partneriem, inkubācijas dalībniekiem un kolēģiem, atzīmēja savu 6 gadu jubileju, kā arī svinēja savu pārcelšanos uz jaunajām telpām.

Atgādinām, ka būvdarbi Madonas biznesa attīstības centrā īstenoti Eiropas Reģionālā attīstības fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Vides aizsardzības un resursu izmantošanas efektivitāte” 5.6.2. specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” projekta Nr. 5.6.2.0/19/I/020 “Industriālas zonas, biznesa attīstības centra un uzņēmējdarbības infrastruktūras izveide Madonas novadā” ietvaros.

Būvdarbus veica SIA “PK serviss” par kopējo summu EUR 2 142 741,08, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Būvdarbu ietvaros atjaunota bijusī tipogrāfijas ēka, kurā veikti telpu atjaunošanas darbi, izbūvēti divi lifti, pasažieru lifts un kravas lifts, izbūvēti  inženiertīkli - ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes, ventilācijas, videonovērošanas, automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmas, elektronisko sakaru un tīklu sistēmas, veikti ārējo inženiertīklu – ūdens apgādes, kanalizācijas un ārējās elektroapgādes izbūves darbi, laukumu izbūve pie ēkas, veikta ēkas fasādes atjaunošana un labiekārtošanas darbi pie ēkas.

Informāciju sagatavoja: EGILS KAZAKEVIČS, Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums