Izvēlne

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" FEBRUĀRĪ aicina!

iesūtīts: 2022.02.01 13:07
Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

Ceturtā cikla 2. nodarbībā ,,Mazuļa agrīna peldināšana” 05.02.2022.(sestdiena) plkst. 10:00-11:15 ,,Zaļais režīms” viesosies Diāna Vucāne, sertificēta zīdaiņu peldētapmācības trenere.

Jau kopš bērniņa nākšanas pasaulē vecākiem svarīgi kļūst jautājumi par mazuļa labsajūtu, pareizu fizisko attīstību un arī norūdīšanos, lai pēc iespējas mazāk nāktos sastapties ar dažādām slimībām un vīrusiem. Viens no veidiem, kā censties nodrošināt mazulim visu iepriekš minēto, ir agrīnā peldēšana jeb mazuļu peldināšana līdz trīs gadu vecumam. Vingrinājumi ūdenī, ko bērniņš veic speciālista vadībā un vecāku tuvumā, var būt ļoti nozīmīgi mazuļa tālākai attīstībai, jo, kustoties ūdenī, tiek nodarbināti visi muskuļi, tādējādi peldināšana stimulē refleksu attīstību vājākiem bērniem un samazina uzbudinājumu aktīvākiem. Tajā pašā laikā peldēšana ir pietiekami droša slodze, kas neļauj pārslogot muskuļu saites, kā arī izslēdz iespēju nejauši veikt nedabiskas un fizioloģiski nepareizas kustības.

Ceturtā cikla 3. nodarbībā ,,Mazuļa aprūpe” 10.02.2022.(ceturtdiena) plkst. 15:00-16:15 tiešsaistē viesosies Kristiāna Širova, sertificēta ergoterapeite.

Šobrīd ikdienā strādāju ar visdažādākā vecuma posma bērniem, kuru vecāki vēlās  ne tikai sasniegt konkrētus mērķus bērna attīstībā, bet arī uzzināt  - kā darīt labāk, kā veicināt bērna attīstību.

Šajā nodarbībā pastāstīšu par to, kā mērķtiecīgi spēlēties ar bērnu mazā vecumā, kā attīstīt dažādus tvērienus, kādas rotaļlietas izvēlēties un parunāsim arī par tik ļoti svarīgo tēmu - aprūpi, kā labāk ģērbt un pārvietot mazuli, lai saudzētu arī aprūpētāja muguru.

Ceturtā cikla 4. nodarbībā   ,,Zīdaiņa veselības pamati”. 24.02.2022.(ceturtdiena) plkst. 15:00-16:15  tiešsaistē viesosies Sanita Vitenberga, diplomēta pediatre.

  • Zīdainis un primārā aprūpe.
  • Zīdainis un veselīgs uzturs, piebarojuma uzsākšana.
  • Zīdaiņa imunitātes stiprināšana.

Dalība nodarbībās - bez maksas.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.

Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.


Informāciju sagatavoja: Ārija Logina

Kontakttelefona Nr.: 26456234
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums