Izvēlne

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" NOVEMBRĪ aicina!

iesūtīts: 2021.10.26 14:49
Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

To uzdevumi ir:
  1. Sniegt iespēju jaunajām māmiņām, tai skaitā sociālā riska grupām integrēties sabiedrībā, rast risinājumus aktuālām problēmām un daļēji novērst to cēloņus.
  2. Sniegt psiholoģisku atbalstu un speciālistu palīdzību ( mikrologopēda, pediatra, ģimenes psihoterapeita, fizioterapeita, mūzikas terapeita, smilšu terapeita, fitoterapeita, fitnesa trenera,  kinestētiskā hendlinga speciālista, ginekologa, dūlas u.c. speciālistu lekcijas).
  3. Dot iespēju jaunajiem vecākiem tikties un dalīties pieredzē un attīstīt viņu prasmes bērnu kopšanā un attīstības veicināšanā.
  4. Dot iespēju bērniem jau no mazotnes būt kopā ar vienaudžiem.
 

Trešā cikla 6. nodarbībā  „Gribasspēks”. 04.11.2021. plkst. 15:00-16:30  viesosies Ieva Kovaļenoka, diplomēta psiholoģe.

Kā ikvienam cilvēkam arī grūtniecēm un jaunajiem vecākiem  tik pat svarīga kā fiziskā veselība ir arī garīgā veselība, kuras nodrošināšanā liela loma ir tieši indivīda emocionālajai labsajūtai – spējai pārvaldīt savas emocijas, kuras gaidību laikā un pēc bērniņa ienākšanas ģimenē bieži vien ir sakāpinātas un grūtāk kontrolējamas. Liela loma emociju un iekšējā stresa pārvaldībā ir tieši gribasspēkam, tādēļ nodarbība vērsta uz to, lai izprastu, kas ir gribasspēks, kā tas ietekmē mūsu ikdienu (īpaši grūtniecības un pēcdzemdību periodā, kad jaunie vecāki savā ikdienā saskaras ar līdz šim nebijušiem izaicinājumiem), kā gribasspēku stiprināt un attīstīt, kā arī gūt praktiskus ieteikumus, kā realizēt savus dzīves uzdevumus un mērķus bez pārpūles, nenodarot pāri sev.

Trešā cikla 7. nodarbībā  „Mazuļa valodas attīstība”. 11.11.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Guna Ruļuka, diplomēts logopēds.

Priecājoties par mazuļa fizisko un vispārējo kustību attīstību, nevar aizmirst arī par bērna valodas attīstību. Vecāki bērna runas attīstības labā daudz var darīt jau no pirmajiem mazuļa dzīves mēnešiem. Nodarbībā diplomēta logopēde pastāstīs, kā vecāki jau no bērna pirmajiem dzīves mēnešiem var stimulēt mazuļa valodas un runas attīstību, kā arī komunikācijas un saskarsmes spējas..

Trešā cikla 8. nodarbībā „Vesela māmiņa un vesels bērniņš -pēcdzemdību periods” 25.11.2021. plkst. 15:00-16:15 viesosies Ieva Vosele, sertificēta fizioterapeite.

Pēcdzemdību periods mēdz būt rūpju pilns lolojot tik tikko pasaulē nākušo bērniņu, tāpēc, gādībā par jaunās māmiņas veselību, runāsim par profilaktiskajiem fizioterapijas pasākumiem, ko ir vērts ievērot grūtniecības laikā, lai sagatavotu savu ķermeni palielinātajai slodzei, kas jāiztur mazuļa gaidību un aprūpes periodā. Tāpat lūkosim ko preventīvi darīt, lai nebūtu jāsaskaras ar dažādās pēcdzemdību problēmās kas saistītas ar fizioterapijas jomu, kā arī pieskarsimies tam, kā atgūt fizisko formu pēc grūtniecības un dzemdībām. (2.daļa)


Dalība nodarbībās - bez maksas.


Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.


Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.Kontakttelefona Nr.: 26456234

Informāciju sagatavoja: Ārija Logina 

Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2024 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums