Bēbīšu skoliņa "Asniņš" JŪLIJĀ aicina!

iesūtīts: 2021.06.30 18:14
Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

To uzdevumi ir:

  1. Sniegt iespēju jaunajām māmiņām, tai skaitā sociālā riska grupām integrēties sabiedrībā, rast risinājumus aktuālām problēmām un daļēji novērst to cēloņus.
  2. Sniegt psiholoģisku atbalstu un speciālistu palīdzību ( mikrologopēda, pediatra, ģimenes psihoterapeita, fizioterapeita, mūzikas terapeita, smilšu terapeita, fitoterapeita, fitnesa trenera,  kinestētiskā hendlinga speciālista, ginekologa, dūlas u.c. speciālistu lekcijas).
  3. Dot iespēju jaunajiem vecākiem tikties un dalīties pieredzē un attīstīt viņu prasmes bērnu kopšanā un attīstības veicināšanā.
  4. Dot iespēju bērniem jau no mazotnes būt kopā ar vienaudžiem.

 

Otrā cikla 8. nodarbībā ,, Emocionālā inteliģence” (3. daļa) 01.07.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies Ieva Kovaļenoka, diplomēta psiholoģe.

Nodarbība vērsta uz to, lai izprastu, kas ir Emocionālā Inteliģence un kā gūt piepildījumu dzīvē, izjūtot dažādas emocijas, kas bieži vien mazuļa gaidību laikā un pēc bērniņa ienākšanas ģimenē atšķiras no līdz šim pieredzētajām. Izprotot, pieņemot un iemīlot sevi, mēs spējam labāk izprast arī savus bērnus, dzīvesbiedrus, tādējādi uzlabojot emocionālo, garīgo vidi savā ģimenē. Tāpat savas iekšējās būtības izpratne un apzināšanās uzlabo komunikāciju ar apkārtējiem cilvēkiem ārpus ģimenes.

Trešajā daļā plānots pievērsties sekojošām tēmām:

- katra cilvēka emocionālās vajadzības;

- sevis pieņemšana un apzinātība;

- cilvēku savstarpējās attiecības un bezkonfliktu komunikācija.

Otrā cikla 9. nodarbībā ,,Mazuļu handlings un fiziskās aktivitātes jaunajām māmiņām” 08.07.2021. plkst. 15:00-16:15  viesosies ŽaneteVingre, sertificēta fizioterapeite.

Nodarbībā centīsimies izzināt, kādi pamatprincipi un cik agrā vecumā nosaka bērna pareizas stājas veidošanos, kā arī, cik liela nozīme ir pareizas stājas veicināšanai un veidošanai jau no agras bērnības. Speciāliste pastāstīs arī par nevēlamajiem aspektiem, kas provocē nepareizas bērna stājas attīstību jau no mazuļa vecuma. Tāpat pieskarsimies tematam par pēdas velvi un tās nozīmi, kā arī plakano pēdu – kas tā ir, kā to konstatēt un kādi ir profilaktiskie pasākumi, lai novērstu tās attīstību. Speciāliste sniegs profilaktiskus padomus bērna stājas veidošanai zīdaiņa vecumā un praktiskus piemērus mazuļa pēdu velvju stiprināšanai.

Otrā cikla 10. nodarbībā  ,,Mazuļa mutes dobuma higiēna un miofunkcionālā veselība” 15.07.2021. plkst. 15:00-16:15 viesosies Vineta Šminiņa, diplomēta zobu higiēniste.

Nodarbībā jaunie vecāki varēs uzzināt, kad jāsāk rūpēties par mazuļa mutes dobuma higiēnu un kā tas pareizi jādara. Speciāliste paskaidros arī, cik svarīgi ir pievērst uzmanību ne tikai skaistas, baltas zobu rindas izveidei, bet arī pareizai lūpu, mēles, vaigu un sejas muskulatūras attīstībai, kas tiešā veidā ietekmē ar muti saistīto funkciju pareizu darbību -  elpošanu, zīšanu, rīšanu, košļāšanu un runu, kā arī vispārējo veselību. Tāpat jaunie vecāki tiks iepazīstināti ar to, kas ir miofunkcionālie traucējumi, kā tos laikus (agrīnā stadijā) pamanīt savam mazulim un kādus profilaktiskos pasākumus veikt, lai kavētu to attīstību un pasargātu bērnu no iespējamajām miofunkcionālo traucējumu radītajām sekām. Speciāliste pastāstīs arī par māneklīša (knupīša) lietošanas ietekmi uz mutes veselību, kā arī sniegs praktiskus padomus, kā vieglāk atbrīvoties no māneklīša lietošanas.

Otrā cikla 11. nodarbībā ,,Šūpuļdziesmas” 22.07.2021. plkst. 15:00-16:15 viesosies Vita Krūmiņa, sertificēta mākslas terapeite.

Nodarbībā grūtnieces un jaunie vecāki tiks iepazīstināti ar aktīvo mūzikas terapiju un tās spēju veicināt katra indivīda garīgo, fizisko un sociālo veselību Tāpat tiks sniegts priekšstats par to, kā dziedot māmiņa vai tētis var dziedināt (uzlabot fizisko un psihisko veselību), harmonizēt ne tikai sevi pašu, bet arī palīdzēt savam bērniņam.

Tikšanās reizē dziedāsim un mācīsimies dažādas šūpuļdziesmas, tādējādi nododot bērniņam savu sirds siltumu, mīlestību un parādot, ka šis kopā būšanas laiks ir svarīgs ne tikai mazulim, bet arī mums kā vecākiem. Caur šūpuļdziesmu stiprināsim bērniņa drošības sajūtu, uzticēšanos un emocionālo saikni ar vecākiem, kā arī palīdzēsim attīstīties zīdaiņa smadzenēm un valodai, jau no agrīnas bērnības mācot domāt plašāk un tēlaināk.


Dalība nodarbībās - bez maksas.


Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.


Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.Kontakttelefona Nr.: 26456234

Informāciju sagatavoja: Ārija Logina 


Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums