1. Sociālā dienesta vadītāja ieskicēja 2022.gada pārskatu
2. Biedrība Latvijas Sarkanais krusts Madonas komiteja – pārtikas pakas, pirmās palīdzības apmācības, humānā palīdzība, palīglīdzekļi, iesaiste Ukrainas cilvildiedzīvotāju atbalstam.
3. Latvijas Samariešu apvienība - Aprūpe mājās - 305 634,97 euro, saņēmuši 312 klienti
4. Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centra kopienas centrs “Baltā ūdensroze” - Dienas aprūpes centrs –– 24 771,21 euro, vidējais klientu skaits 36, bet kopā ar dienas aprūpes centru 40 480 euro
5. Terapijas pašvaldības apmaksātas – 62 575,00 euro, šo pakalpojumu ir saņēmuši 224 bērni ( terapijas sagādā neērtības apvienībās, jo nav terapeitu un sociālajiem darbiniekiem bieži ir jāvadā, izpazūd vecāku sadarbība; arī par terapijas nozīmīgumu, lai nav tā, ka ir iespēja saņemt, bet prioritāri ir sociālā dienesta klientiem, risinot sociālos gadījumus, tāpēc ir vēlams notiek problemātiku, mērķi utt.)
6. DI bloks: (Mēs saviem bērniem un ģimeņu centrs TuTi un citi pakalpojumu sniedzēji)
Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem – 58 015,42 euro
Nākotne DI – par individuālo budžetu
Katram pakalpojumu sniedzējam bija dots laiks prezentācijai 7 minūtes un pēc prezentācijas izskanēja papildus jautājumi, ieteikumi, debates:
Aprūpe mājās pakalpojuma sniedzēji – Latvijas Samariešu apvienība (LSA).
Karīna Vecā – dienesta “Samariešu atbalsts mājās” Vidzemes nodaļas vadītāja
Viena no lielākajām organizācijām Latvijā, kuras pakalpojumu klāstā ir pirmās palīdzības apmācības, veselības aprūpes pakalpojums Rīgā, rehabilitācija, labdarība pasākumi (Paēdušai Latvijai, brīvprātīgo darbs, Eiropas pakas) un lielākais organizācijas pakalpojums – sociālo pakalpojumu klāsts: ilgstoša aprūpe - SAC, grupu dzīvokļi, DAC senioriem un personām ar GRT, nakts patversme, ģimenes asistents, aprūpe mājās.
Aprūpe mājās pakalpojums tiek sniegts no 2017.gada, Madonas novadā kopš 2019.gada. Šobrīd pakalpojumu mēnesī vidēji saņem 260 klienti. Pakalpojuma ietvaros tiek nodrošināta: ikdienas aprūpe (uzkopšana, pārtikas un medikamentu piegāde mājās, malkas ienešana mājoklī, klienta pavadīšana, lai saņemtu medicīniskos pakalpojumus un apmeklētu ģimenes ārstu); klientiem ir iespējams saņemt dušas pakalpojumu (60-70 klienti), pēdu (nagu) aprūpi ar aparātu un matu apgriešanu; “drošības pogas” pakalpojums (17 klienti). Aprūpe mājās pakalpojuma klientiem tiek organizētas ekskursijas, izklaides pasākumi (projekta ietvaros sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem “Vecums nav vientulība”).
Madona novada koordinatore Astrīda Soma uzsvēra, ka ļoti svarīga ir ciešāka sadarbības ar pagastu sociālajiem darbiniekiem, aprūpētāju darba kvalitātes kontrole. Aktuāls un kopā risināms ir jautājums par iespēju piesaistīt medicīnas darbinieku, lai varētu nodrošināt medicīniskās aprūpes pakalpojumu un transporta pakalpojuma nodrošināšana, izmantojot mobilo pacēlāju. Aprūpe mājās pakalpojumu kritiskās situācijās sniedz arī brīvdienās. Sadarbībā ar pašvaldību tiek risināts jautājums par telpām, lai būtu nodrošināta pieejamība un varētu palielināt pakalpojumu apjomu.
K.Vecā – turpmākai sadarbībai ar Madonas novadā:
Biedrība bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem ar dažādiem funkcionāliem traucējumiem “Mēs saviem bērniem”
Ina Čevere – biedrības valdes priekšsēdētāja
2022.gadā sniegti 1600 pakalpojumi (30 bērniem, kas izvērtēti DI un 10 bērni saņēmuši maksas pakalpojumu – logopēda nodarbības).
Biedrībā darbojas 11 speciālisti. Tiek piedāvāts plašs terapiju klāsts – ABA terapija, BOWEN terapija, drāmas terapija, ergoterapija, fizioterapija, fizioterapija Šrotas 3D skoliozes terapija, HERZT terapija, kanisterapija, logopēds, Minhenes funkcionālās attīstības diagnostikas (MFAD), Montessori-Barboletas attīstošās metodes izmantošana, smilšu terapija, psihologs. Tiek iekārtota arī sensorā istaba, kas papildinās pakalpojumu klāstu.
Bērniem un jauniešiem, kas izvērtēti sociālajā dienestā ir iespēja apmeklēt dienas aprūpes centru.
Biedrība piedāvā arī brīvā laika aktivitātes – nometnes, ekskursijas, lekcijas, dienas aktivitātes un citus dažādus tematiskos pasākumus bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem.
Biedrība piedāvā arī atelpas brīža pakalpojumu, šobrīd vēl šis pakalpojums nav uzsākts (vecāki baidās).
Biedrībā aktīvi darbojas brīvprātīgie – 10 jaunieši un 2 seniori.
Turpmākai darbībai –
Ģimeņu atbalsta centrs Tu Ti
Rita Vecozola – biedrības vadītāja
Biedrība apvieno vairāk kā 100 biedrus, biedrība darbības mērķis sniegt pakalpojumus sabiedrības mentālās veselības veicināšanai: praktiskās terapijas (klīniskais psihologs, mūzikas terapija, smilšu terapija, Montessori, ABA, audiologopēds, logopēds, fizioterapija, silto graudu terapija u.c.), emocionālai stiprināšanai (Tibetas skaņu terapija/meditācija), izglītošanai (dažādas apmācību grupas), meditācijai (cilvēka apziņas skola) un radošais bloks (nometnes). Biedrības kolektīvā darbojas vairāk kā 30 speciālisti, iesaistās arī brīvprātīgie (dienas centra aktivitātēs).
Biedrības darbība sekmējas ar atzīšanu, atpazīstamību sabiedrību, uzlabojas sadarbība ar pašvaldību un sociālo dienestu. Aizvadātajā gadā veidojusies sadarbība un sniegti pakalpojumi vairāk kā 600 klientiem (gan Madonas, gan citu novadu iedzīvotājiem). Sniegts atbalsts arī Ukrainas civiliedzīvotājiem.
Biedrībai ir redzējums turpmākai darbībai – nepieciešams attīstīt pakalpojumus vidējā vecumposma bērniem un tiem bērniem un jauniešiem, kuriem nav noteikta invaliditāte. Biedrības darbības strauju attīstību kavē pētījuma trūkums par pakalpojumiem un mērķa grupām. Dažādu pakalpojumu sniedzēji konkurē savā starpā, nav koordinācijas.
Turpmāk plāno – attīstīt un palielināt pakalpojumu klāstu, pilnveidot to kvalitāti, iesaistīties vides labiekārtošanas pasākumos, veidot atbalsta centru (līdzīga darbības forma kā “Dardedze”), sadarboties ar pašvaldību un sociālo dienestu, lai būtu vairāk pasūtījumu, jo iedzīvotāju pirktspēja ir zema.
Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas centra kopienas centrs “Baltā ūdensroze”
Sigita Dišlere – diakonijas centra vadītāja
Diakonijas centra darbība: 9 dažādi centri Rīgā, Madonas un Cēsu novados, kas sniedz atbalstu dažādām cilvēku grupām – bērniem un viņu ģimenēm, senioriem, vientuļajiem cilvēkiem, cilvēkiem ar GRT. Diakonija iesaistās zupas un silto pusdienu ēdiena izdales vietās Rīgā, pārtikas paku izdalē, Saldus novadā tiek sniegts mājaprūpes pakalpojums, sniedz atbalstu cilvēkiem dažādās dzīves situācijās.
Diakonijas tuvākā iecere ir veidot pakalpojumu senioriem (kā bērnudārzu mazuļiem).
Diakonija ir atvērta ierosinājumiem, lai vairāk un plašāk turpinātu sadarbību, ir atvērti sadarbībai ar NVO, jo esam šeit sociālo pakalpojumu sniegšanas kontekstā.
2024.gada svinēs pastāvēšanas 30 gadu jubileju, Diakonija lepojas ar kopējo darbinieku skaitu – 100, arī brīvprātīgo skaits ir ļoti liels.
Bērnu dienas centrs bērniem no sociālā riska ģimenēm lepojas ar savas pastāvēšanas 25 gadiem, šajā centrā akcents nav uz terapijām, vairāk uz ikdienas darbu (iesaistīti pedagogi, sociālie rehabilitētāji, sociālie pedagogi u.c.).
Darbojas 2 DC bērniem, 2 daudzfunkcionālie DC, 5 centri pieaugušajiem (Madona, Cēsis, Rīga), DAC.
Kristina Gribonika – kopienas centra “Baltā ūdensroze” vadītāja
Pārskats par DC un DAC darbību aizvadītajā gadā. Centram ir laba sadarbība ar pensionāru biedrībām, represēto biedrību un pašpalīdzības grupām. Liels atbalsts iedzīvotājiem ir iespēja izmantot higiēnas pakalpojumus – dušu un veļas mazgāšanu, arī pirts pakalpojums ir pieprasīts.
Turpmākajai sadarbībai – kopā ar pašvaldību vērtēt kādu virzienu izvēlamies pakalpojumu sniegšanai – cik liels īpatsvars pakalpojumiem būs, ko administrē caur nodokļiem un cik – klientu maksājumi. Pašvaldība ir tā, kas nosaka un pasūta pakalpojumu, izejot no budžeta iespējām un pakalpojuma nepieciešamības, vērtējot to, kas svarīgāks.
Biedrības Latvijas Sarkanais krusts Madonas komiteja - prezentācija.