Madonas vakcinācijas centrs uzsācis darbu. Atvērts pieraksts uz vakcināciju 12. un 13. jūnijā. (PAPILDINĀTS 10. JŪNIJĀ)

iesūtīts: 2021.05.11 15:40
11. maijā Madonā darbu uzsāka liela mēroga vakcinācijas centrs, kas iekārtots Madonas pilsētas sporta centrā, Gaujas ielā 13 (cokolstāvā). Atvērts pieraksts uz vakcināciju 12. (būs pieejama Pfizer vakcīna) un 13. jūnijā (būs pieejama Janssen vakcīna).

Madonas novada pašvaldības sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu jau aprīlī izveidotais un aprīkotais liela mēroga vakcinācijas centrs  šonedēļ darbosies trīs dienas – 11.,12. un 13. maijā. Vakcinācijas procesu Madonas C līmeņa vakcinācijas centrā organizē AS “Veselības centru apvienība”, kuras nokomplektētajās medicīnas darbinieku un palīgpersonāla brigādēs darbojas speciālisti no Madonas novada.   Madonas vakcinācijas centra darbību, kontrolējot iedzīvotāju plūsmu un mērot centra apmeklētāju temperatūru, palīdz nodrošināt arī LR Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 25. kājnieku bataljona zemessargi. 

Kā informē AS “Veselības centru apvienība” pārstāvis Imants Grebņickis, visās trīs dienās pieraksts uz vakcināciju ir aizpildīts. Ja visi, kas pierakstījušies, ieradīsies uz vakcināciju, izdosies vakcinēt 450 Madonas novada iedzīvotājus. Vēl aptuveni 50 iedzīvotājus varētu vakcinēt, pateicoties “Senioru stundas” ieviešanai. 12. un 13. maijā no pl. 9.00 līdz pl. 10.00 seniori var ierasties bez iepriekšēja pieraksta un vakcinēties pēc “rāvējslēdzēja” principa - pamīšus ar vakcinācijas centra apmeklētājiem, kuri nāk pēc pieraksta.

Atgādinām, ka tagad jebkurš pieaugušais Latvijas iedzīvotājs var pieteikties saņemt vakcīnu, izvēloties konkrētu vakcinācijas vietu un laiku, vietnē: www.manavakcina.lv vai zvanot pa tālruni: 8989. Ārpus “Senioru stundas” iedzīvotājus aicinām centru bez apstiprināta pieraksta neapmeklēt, kā arī nedoties uz vakcinācijas centru, lai reģistrētos vakcīnai. Diemžēl, šādus gadījumus šodien Madonas vakcinācijas centrā novērojām. Tiesa, ņemot vērā apstākli, ka ne visi, kas pierakstījušies uz vakcīnu ierodas, lai to saņemtu, Imants Grebņickis aicina iedzīvotājus, kuri nav paguvuši pierakstīties, aptuveni stundu pirms vakcinācijas centra darba laika beigām ierasties Madonas pilsētas sporta centrā un apvaicāties, vai nav palikusi kāda neizlietota vakcīna.

Ierodoties uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), kā arī vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Jāuzsver, ka abas vakcīnas devas ir jāsaņem vienā un tajā pašā vietā. Ja pirmo vakcīnu iedzīvotājs ir saņēmis Madonas vakcinācijas centrā, tad arī uz otro vakcinēšanos ir jāierodas turpat un tajā pašā pulksteņa laikā, cikos bija pirmās vakcinēšanas pieraksts. Intervāls starp pirmo un otro devu “Pfizer” vakcīnai ir 21 diena. 

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA UZ 10. JŪNIJU

Madonas vakcinācijas centrā vakcinācija šonedēļ tiks organizēta 12. un 13. jūnijā, kā arī turpināsies otreizējā to iedzīvotāju vakcinācija, kuri vakcinācijas centrā pirms trim nedēļām saņēma pirmo vakcīnas devu.  Pieteikšanās uz vakcināciju abos datumos ir atvērta. Vakcinācijas centra darba laiks šajās dienās - 9.00-17.00.  12. jūnijā vakcinācija līdzīgi, kā līdz šim visticamāk tiks veikta ar Pfizer-BioNTech vakcīnu Comirnaty, savukārt 13. jūnijā ar Janssen vakcīnu, kurai, kā zināms, otrreizēja vakcīnas deva nav nepieciešama. Pfizer vakcīnai pieteikties var arī pusaudži un jaunieši. Plašāka informācija par vakcinācijas kārtību pusaudžiem. 

Aicinām aktīvi sekot līdzi aktuālajai informācijai vietnē manavakcina.lv, lai nepalaistu garām brīdi, kad tiek atvērts pieraksts uz vakcināciju minētajos datumos, un, pat, ja pieraksts ir aizpildīts, ik pa laikam pārbaudīt, vai kāds no pieraksta laikiem nav atbrīvojies, kas mēdz gadīties visai bieži. Līdzīgi, kā iepriekšējās vakcinācijas centra darbības dienās, arī šonedēļ no 9:00 līdz 10:00 darbosies "Senioru stunda", kuras laikā seniori uz vakcināciju var ierasties bez iepriekšēja pieraksta. 

12. jūnijā no pulksten 13.30 un 13. jūnijā no pulksten 14.30 bez iepriekšēja pieraksta var ierasties ikviens, kas vēlas vakcinēties!  

Madonas novada iedzīvotāju vakcinācija, kā līdz šim tiek veikta arī vakcinācijas kabinetos ģimenes ārstu praksēs (kuras sniedz vakcinācijas pakalpojumu) un Madonas slimnīcā. 

RETV Madonā sižets.

Informāciju sagatavoja: Egils Kazakevičs, Madonas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

 

 
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2021 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »