Senioru konference par sirds un asinsvadu slimību profilaksi Madonā

iesūtīts: 2017.12.01 16:34
Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” ietvaros seniori tiek aicināti uz konferenci par sirds un asinsvadu slimību profilaksi.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt senioriem, kuri jau 23. novembrī tiek aicināti uz Madonas novada senioru konferenci par sirds un asinsvadu slimību profilaksi. Tā notiks Madonas Kultūras namā no plkst. 9.00 līdz 15.00. Pasākuma laikā lektore, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Veselības veicināšanas programmas vadītāja Laila Štāle stāstīs, kā pašiem parūpēties par savas sirds un asinsvadu veselību. Savukārt, Vidzemes slimnīcas uztura speciāliste Agnija Irkle Madonas puses senioriem skaidros pareiza uztura nozīmi sirds veselības veicināšanā.

Konferences gaitā būs iespēja izmērīt asinsspiedienu, kā arī noteikt cukura un holesterīna līmeni asinīs. Interesenti, speciālista uzraudzībā varēs iepazīties ar dažādiem paškontroles ierīcēm minēto mērījumu veikšanai. Gaidāmi arī patīkami pārsteigumi.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots “darbības programmas “izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa “uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2017. – 2019.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt novada mājas lapā un sociālā tīkla facebook projekta profilā, ko rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību. Novada iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajos pasākumos.‌Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa

© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »