BK Madona/BJSS sāk Reģionālās līgas sezonu

iesūtīts: 2020.10.09 16:03
Latvijas Basketbola savienības valde apstiprinājusi dalībniekus 2020./2021. gada sezonas čempionātos Ramirent Nacionālajā Basketbola līgā (LBL2) un Reģionālajā Basketbola līgā (LBL3). 1. oktobrī sākas Reģionālās Basketbola līgas čempionāts. Turnīrā piedalās 25 komandas – dalībnieku rekordskaits!

Pirmajā posmā komandas pēc reģionālā principa sadalītas Austrumu (12) un Rietumu (13) grupās. Katrā izspēlēs divus apļus, pa astoņām labākajām komandām kvalificēsies izslēgšanas turnīram. Astotdaļfinālā savā starpā spēlēs dažādu grupu komandas (1. vieta Austrumos – 8. vieta Rietumos, 2. vieta Austrumos – 7. vieta Rietumos utt.). Astotdaļfinālā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā, finālā un sērijā par 3. vietu cīņa ritēs sērijās līdz 2 uzvarām.

Austrumi: “Ezerzeme/Rēzekne”, BK “Salacgrīva”, BK “Cēsis”/Cēsu Sporta skola, “Jēkabpils lūši”/SC, BK “Daugavpils novads”, Rugāju SC, BK “Carnikava” , BK “Madona”/BJSS, SK “Rūjiena”, BK “Krāslava”/Sporta skola, “Valmiera Glass VIA”-3, BK “Smiltene”/BJSS.

Rietumi: Iecavas “Dartija”, BK “Talsi”, “East Ball”/RTDP, BK “Jaunpils”, Salaspils Sporta skola, BJBS “Rīga/Pārdaugava”, BK “Jelgava”/BJSS, “Bauska-2”, BJBS “Rīga/Juniors”, BK “Roja”, “Grobiņa”, “Nīca/BL Inženiertīkli”, Jelgavas “LLU/Simple Garage”.

Par komandu spēku netieši liecina vismaz divi aspekti. Pirmkārt, attieksme pret Latvijas kausa izcīņu,otrkārt, ambīcijas – starpsezonā par iespēju spēlēt Nacionālajā līgā interesējās arī BK “Madona”/BJSS, “East-ball” un Krāslavas komanda. Protams, godkārīgus nodomus lolo arī tradicionālie līderi – BK “Salacgrīva”, BK “Talsi”, BK “Jaunpils”.

Kopš 2010. gada LBL3 čempionāta laureātos bijušas 12 pilsētu komandas – tas liecina par spēku līdzsvaru, ko konkrētajos mačos ietekmē ne tikai objektīvā meistarība, bet arī subjektīvie faktori – vai visi komandas līderi tikuši uz spēli. Šis apstāklis apgrūtina prognozēšanu, toties priecē pārsteigumu tīkotājus.

BK Madona/BJSS pirmo spēli aizvadīja 3.oktobrī viesos pret BK Krāslava/Sporta skola. Pirmo spēles daļu cīnījāmies līdzīgi, bet otrajā puslaikā spēles pavediens pazuda-piezīmju nasta, neprecīzie metieni un zaudējums 64:84 (19 – 24,24 – 13, 21 – 12, 20 – 15). BK Madona sastāvā A.Škute 14, J.Mednis 13, T.Holsts 11, E.Skuja 9, A.Šilinskis 5, O.Krūmiņš 4, A.Akmentiņš 4, K.Bitels 3 un R.Zemītis 1 punkts.

Arī otrā spēle tika aizvadīta viesos pret BK Carnikava. No skatītāju viedokļa-spēle bija ļoti interesanta un ar lielu intrigu. BK Madona/BJSS spēles pirmo daļu aizvadīja ļoti pārliecinoši un tika iegūts 20 punktu pārsvars. Trešajā ceturtdaļā BK Carnikava pietuvojās līdz 10 punktu starpībai, bet spēles pēdējā minūtē uz rezultāta tablo BK Madona/BJSS bija vairs tikai plus 1. Prātīgi un veiksmīgi aizvadot pēdējo minūti- izcīnīta pirmā uzvara šosezon 68:72 (12 - 17 17 - 26 13 - 18 26 – 11). Ar labu spēli uzvaru kaldināja I.Ikstens 20 punkti un 9 rez.piespēles, A.Škute 12, E.Malta 9, O.Krūmiņš 8, J.Juška 8, J.Mednis 6, A.Akmentiņš 4, K.Bitels 3, R.Zemītis 2.

Latvijas Basketbola savienības valde izvērtējusi Latvijas basketbola līgu pirmo spēļu pieredzi saistībā ar epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Lai pastiprinātu drošību, atrodoties tribīnēs/zālē Latvijas Basketbola līgu skatītājiem obligāti jālieto mutes un deguna aizsegus (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam), tribīnēs ievērosim 2m distanci un dezinficēsim rokas!

Visi basketbola draugi laipni aicināti uz Madonas pilsētas sporta centru 15.oktobrī 20.00 just līdzi, atbalstīt un piedalīties skatītāju konkursos spēlē BK Madona/BJSS – BK Daugavpils novads.