Bēbīšu skoliņa "Asniņš" aicina uz satikšanos

iesūtīts: 2019.08.02 13:55
Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē ,,Kastanītis” , Blaumaņa 19 biedrība ,,Kastanītis – bērniem” bebīšu skoliņa ,,Asniņš” projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” ietvaros piedāvā 6 lekciju ciklus topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

To uzdevumi ir:

  1. Sniegt iespēju jaunajām māmiņām, tai skaitā sociālā riska grupām integrēties sabiedrībā, rast risinājumus aktuālām problēmām un daļēji novērst to cēloņus.
  2. Sniegt psiholoģisku atbalstu un speciālistu palīdzību ( mikrologopēda, pediatra, ģimenes psihoterapeita, fizioterapeita, mūzikas terapeita, smilšu terapeita, fitoterapeita, fitnesa trenera,  kinestētiskā hendlinga speciālista, ginekologa, dūlas u.c. speciālistu lekcijas).
  3. Dot iespēju jaunajiem vecākiem tikties un dalīties pieredzē un attīstīt viņu prasmes bērnu kopšanā un attīstības veicināšanā.
  4. Dot iespēju bērniem jau no mazotnes būt kopā ar vienaudžiem. 

Piektā cikla astotajā nodarbībā, 14.08.2019. pie mums viesosies veselības konsultante, sertificēta masiere Karolīna Tarvida. Mazuļa aprūpe un masāža, izmantojot dabā sastopamos līdzekļus. Jau no pirmajām mazuļa dzīves dienām bērniņa pilnvērtīgai un harmoniskai attīstībai ir nepieciešama pareiza mazuļa aprūpe (ģērbšana, tveršana, celšana u.c.). Tomēr bieži vien pie bērna stājas un motorās attīstības problēmām ir vecāku neapzināta nezināšana - nepareizs zīdaiņa aprūpes roku darbs. Zīdainīti ieteicams vingrināt un masēt sākot ar viņa dzīves trešo mēnesi, kad samazinās roku un kāju fizioloģiskais muskuļu tonuss, kad sāk attīstīties pirmās mazuļa fiziskās kustības (griešanās, velšanās, pozas kontrole, galviņas noturēšana u.c.). Zinātnieki ir pierādījuši, ka zīdaiņi, kas regulāri tiek masēti un vingrināti visa pirmā dzīves gada laikā, apsteidz savus vienaudžus fiziskā spēka un prāta brieduma ziņā. Regulāra masāža stimulē fizisko augšanu, smadzeņu attīstību, norūda, pozitīvi ietekmē asinsriti, elpošanu un vielmaiņu.

Karolīna Tarvida: ,,Svaigs gaiss, lauku dzīve, kā arī valdošo enerģiju un zvaigžņu stāvokļu ietekmē, īpaši spilgti sajūtu vēlmi iet dabā- lasīt, iepazīt dažādus augus, zālītes, kas aug krāsainajās Latvijas pļāvās, pētīt kokus, sajust uguns, ūdens, zemes, gaisa stihijas un to ietekmi uz mani, dziļi ieelpot katra zāles stiebra un zieda smaržu, kam eju garām, sadzirdēt kā daba runā, dzirdēt tās čukstus, smieklus un reizēm arī kliedzienus, ievākt dažādus dabas labumus sākot ar vienkāršajām pļavas veronikām un beidzot ar visiem zināmajiem pīlādžiem. Aicinu arī citus to darīt.”

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots “darbības programmas “izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa “uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiks īstenots no 2017. – 2019.gadam.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

 

Par tā aktivitātēm var uzzināt novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš” un www.draugiem.lv sadaļā foršākā pilsēta Madona. Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību. Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.

Dalība nodarbībās bez maksas.

Kontakttelefona Nr.: 64821204; 26456234

 

Informāciju sagatavoja: Ārija Logina

Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa
Pārsūti Draugiem.lv Pārsūti Facebook Pārsūti Twitter Pārsūti LinkedIn
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »