Sezona turpinās ar enduro sprintu ''KTM Madona 2019''

iesūtīts: 2019.05.07 16:37
11. maijā, Madonā mototrasē “Smeceres sils” notiks Baltijas kausa pirmais posms un Latvijas kausa otrais posms enduro sprintā un Latvijas čempionāta otrais posms enduro.

“Smeceres sila” mototrase ir daudzu sportistu iecienīta. Trase nav viegla, taču šogad sacensību organizatori parūpējušies par to, lai arī iesācēju klases sportistiem tā būtu izbraucama un nesagādātu bažas. Sarežģītības pakāpe starp klasēm šogad atšķirsies.

Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kurš pats vairākus gadus piedalījies sacensībās, ir gandarīts par gaidāmo enduro Madonā. “Baltijas kauss enduro sprintā būs kā iesildīšanās posms pirms Eiropas čempionāta posma, kas notiks 29. – 30. jūnijā Madonā. Uz to ir mērķtiecīgi iets, jo enduro Madonā šobrīd ir stipri iesakņojušās tradīcijas.”

Lai gan Agris Lungevičs sportista karjeru pārtraucis, arī viņš šogad aktīvi iesaistās trases gatavošanā. „Vienā no enduro testiem ir veiktas korekcijas, ir mainīti līkumi. Tajā tiks iekļauts kalnainais reljefs ar uzbraucieniem un nobraucieniem. Otrā enduro testā daļēji saglabāta iepriekšējo gadu formu, bet arī tajā ir iekļautas atsevišķas, jaunas vietas mežā. Kopējais aplis sasniegs aptuveni 35 km. Pārbraucieni būs līdzīgi kā pagājušajā gadā, tomēr pietiekoši komplicēti un interesanti,” stāsta A. Lungevičs. Ja iepriekšējos gadus enduro bija mežā, nost no cilvēku acīm, tad tagad tas paliek arvien publiskāks, pieejamāks, interesantāks skatītājiem. Tradicionāli sacensības sākas ar parādi Madonas centrā, arī “Smeceres sils” atrodas netālu no pilsētas, Pļaviņu šosejas malā. Tāpēc interesentiem vai vienkārši garāmbraucējiem ir iespēja apstāties un pavērot, kas ir enduro. „Pats nebraukšu sacensībās, bet trasi izbraukšu. Nepārvaramu šķēršļu nebūs, trase nav domāta, lai noslīcinātu motociklus, bet gan lai būtu ko padomāt, „pavingrot”. Sportistiem un līdzjutējiem es novēlu izbaudīt Madonu un Madonas trasi. Lai pēc sacensībām visi būtu priecīgi un gandarīti.

Paldies visiem Madonas un Liepājas organizatoriem, kas iesaistās sacensību rīkošanā,” tā Agris Lungevičs.

Sarunā ar motokluba “Kalsnava MB” dibinātāju Mārtiņu Jakoviču, kurš pēc daudzu gadu pārtraukuma aktīvi iesaistās Madonas enduro sacensību organizēšanā, arī viņš iedrošina sportistus nebaidīties un piedalīties sacensībās. „Vienīgā vieta Latvijā, kur motosportistus sagaida kalni, ir Madona. Sacensību organizēšanā ir jādomā par profesionāliem sportistiem un arī par iesācējiem, jādomā lai visiem būtu interesanti.” Mārtiņš uzsver, „kā no iesācējiem kļūt par profesionāļiem, ja nebrauks arī grūtākus trases posmus? – tāpēc jābrauc uz Madonu un jātrenējas. Vislabāk to sākt Madonā.” Mārtiņš Jakovičs novēl visiem sportistiem veiksmi un izturību. 

Sacensību direktors Romāns Ērkulis pastāstīja, ka pamattrase paliks tāda, kāda tā bija pagājušajā gadā, bet izveidota daudz interesantāka. “Trases posms, kas domāts tikai E klašu sportistiem, senioru 40+ un junioru 16+ klasēm, būs sarežģītāks, būs jaunas, vēl nebrauktas vietas. Tā būs atbilstoša braucēju pieredzei. Savukārt pārējām klasēm trase būs vieglāka, atbilstoša šo klašu sportistu spējām,” stāsta Romāns Ērkulis. Šogad sportistiem, atkarībā no klases, būs jābrauc par apli mazāk – trīs vai divi apļi. Sacensību direktors aicina visus sportistus piedalīties sacensībās un nebaidīties no tā, kas pagājušajā sezonā šķita grūts un smags. Arī šogad sacensībām viss sagatavots izsvērti un pārdomāti. R. Ērkulis uzsver, ka “testi šogad izveidoti tehniskāki, lēnāki un “endūriskāki”. Būs divi enduro testi. Vienā no tiem būs iekļauts neliels motokrosa posms. Principiāli izslēgti koplietošanas ceļi, sportistiem nebūs jātraucas pa grants ceļiem. Pārbraucieni būs klasiski, interesanti. Trase ir sagatavota atbilstoši enduro sprintam ar visiem priekšnosacījumiem.” Visi sportisti, līdzjutēji un atbalstītāji gaidīti Madonā!

Paldies atbalstītājiem – Madonas novada domei, LatvianBaja, „Marathon”, „Torley”,  „Latvian speed factory”, „Pro Timing”, ģenerālsponsoram „KTM Motofavorīts” par bagātīgo balvu fondu.

 

“KTM Madona 2019 “ sacensību dienaskārtība:

Dalībnieku reģistrācija plkst. 8.00 – 11:00

Tehniskā kontrole plkst. 8.20 – 11:20

Moto tehnikas ievietošana slēgtajā parkā līdz plkst. 11:30

Dalībnieku sanāksme plkst. 11.30

Pirmais starts plkst. 12:30

Apbalvošana ap plkst. 18:30.

Reģistrācija: http://www.enduromanager.eu/

Sacensību nolikums: https://www.lamsf.lv/sporta-veidi/enduro/enduro-sprint/dokumenti#1532454558426-6facdc9c-6e07


GOOGLE MAPS

Atgādinām, ka motosports ir paaugstinātas bīstamības sporta veids, un aicinām būt uzmanīgiem, ievērot norobežojošās lentas un tiesnešu norādījumus, kā arī īpaši pieskatīt savas jaunākās atvases un suņus. Esam par drošu motosportu!

Informāciju sagatavoja Luīze Vīksna

 

 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »