Riteņbraukšana Aronā veselības projekta ietvaros

iesūtīts: 2018.05.09 09:05
Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” Nr. 9.2.4.2/16/I/092 ietvaros tiek turpinātas riteņbraukšanas nodarbības. Šoreiz velo takās aicinām Aronas puses ļaudis.

Saule aicina atcerēties par uzticamo draugu - velosipēdu! Braucot ar velosipēdu, cilvēks trenē sirdi, plaušas, kā arī uzlabo kuņģa un zarnu trakta darbību. Riteņbraukšana aizsargā pret sirds un asinsvadu slimībām, kas ir viens no izplatītākajiem priekšlaicīgas nāves cēloņiem gan Latvijā, gan citur pasaulē. Turklāt velobraukšana aizkavē kaulu minerālā blīvuma samazināšanos mugurkaulā, tāpēc šis sporta veids būs laba osteoporozes profilakse.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots “darbības programmas “izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa “uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiks īstenots no 2017. – 2019.gadam.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.Informāciju sagatavoja: Indra Veipa, projekta sabiedrisko attiecību koordinatore
Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa