PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Izstāde "Last Harvest/Pēdējā raža" MABOCA galerijā

Notiek: 17. septembris 18:00 - 5. novembris 18:00
MADONA; MABOCA galerijā “Visuma Centrs 2”, Poruka ielā 4, Madonā

Aleksandra Brežes un Līgas Spundes sadarbība izstādē "Last Harvest" un Haneles Zanes Putniņas izstāde "Laika grāmata".

Instalācija “Pēdējā raža” veidota kā vizuāla priekšnojauta gaidāmajai skarbajai ziemai. Izstādē redzamie groteskie tēli radīti iedvesmojoties no telpas arhitektūras un rudens sezonai raksturīgajiem dārzeņu vīriņiem, kas laika gaitā kļuvuši par tradicionālu rudens simbolu un radošuma piemēru. Zemes laukā izvietotās radības organizē telpas dramaturģiju, kļūstot par pašpietiekamu vizuālu priekšnesumu, kas sniedzas pāri skatuves robežām.  To vizuālais risinājums aizgūts iedvesmojoties no agrīnām skatuves dekorācijām un teātra scenogrāfijas. Figūru monstrozais raksturs un Ivara Burtnieka veidotais skaņu celiņš uzbur apokaliptisku dārza ainavu, kas neuzbāzīgā, bet vizuāli nepārprotamā veidā kļūst par autoru komentāru attiecībā uz pasaulē briestošo pārtikas un energoresursu krīzi.

Izstāde “Pēdējā raža” ir sadarbības projekts starp māksliniekiem Līgu Spundi un Aleksandru Breži. Mūzikas autors - Ivars Burtnieks.

Hanele Zane Putniņa, kas vasaras laikā nereti rezidēja MABOCA galerijas telpās ir izveidojusi vērienīgu āra instalāciju, kas būs apskatāma uz ēkas āra fasādes un septiņos galerijas ārtelpu stikla stendos. 

"Piecpadsmitmetrīgs tīstokļa veida linogriezums "Laika grāmata", kas piestiprināts pie galerijas ēkas fasādes, pland pār pilsētu, kā atgādinājums par apņemšanos caur gadsimteņiem un veco sirdsapziņas tārpu, kurš bieži vien ir klātesošs. "

Izstādes atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Madonas pašvaldība, Hanele Zane Putniņa, Aleksandrs Breže, Līga Spunde, GolfClayderman 

 

Izstādes apskatāmas 17/09 - 5/11/2022

Galerijas darba laiks: 

Pirmdien 15:30 - 18:30

Trešdien 15:30 - 19:00

Svētdien 12:00 - 16:00

+371 22564227

 
 
 
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums