PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Dzīvās performances ar Fredu Ormēnu un Ilzi Lejiņu Cesvainē

Notiek: 27. augusts 19:00 - 20:15
CESVAINE; Cesvaines pils Ziemeļu terase

Franču saksofonists, multiinstrumentālists un komponists Freds Ormēns /Fred Hormain/ ar mūziku no sava jaunākā albuma ”Spiritualité” mūs aizvilinās elektronikās mūzikas skaņu pasaulē, kas bagātināta ar virtuozām saksofona improvizācijām. Koncertā piedalīsies latviešu saksofoniste un vijolniece Ilze Lejiņa, kura ar savu pieredzi akadēmiskajā un folkmūzikā ir vērtīgs pienesums Freda oriģinālmūzikai.

Dažādi saksofoni, elektriskā vijole, kokle, balss, elektronika un daudzi citi instrumenti dueta mūziķu izpildījumā radīs aizraujošu un neparastu skanējumu.

Ilze un Freds koncertdarbības desmit gadu laikā ir uzstājies vairāk kā simts Latvijas pilsētās, gan arī citur Eiropā.

Franču mūziķis Freds Ormēns muzikālo profesionalitāti krājis, piedaloties daudzos projektos džeza, salsas, elektro un funk stilā. Par viņu saka — talantīgs un spontāns, improvizējot mūziķis jebkuru dzīves mirkli pārvērš maģiskā piedzīvojumā. Iespēlējis saksofona solo Laimas Vaikules albumā „Atkal mājās”, uzstājies kopā ar Maceo Parker bundzinieku Jamal Thomas, Candy Dulfer iesildošās grupas sastāvā Luksemburgā, gan arī piedalījies mūzikas festivālos Latvijā, Krievijā, Beļģijā, Igaunijā, Lietuvā un Polijā. Bieži uzstājas zem pseidonīma Mister Goldhand.

Ilzi Lejiņu savukārt zinām kā vienu no pirmajām populārajām latviešu saksofonistēm Latvijā. Pabeigusi Madonas mūzikas skolu, Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas koledžu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Ilze sevi pilnveidoja studijās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Nacionālajā mūzikas konservatorijā Montroijā Francijā. Muzicējot Rīgas saksofonu kvartetā, ieguvusi Lielo Mūzikas balvu, dibinājusi un vadījusi meiteņu saksofonu kvartetu n[ex]t. Ilze daudzus gadus bija saksofonu grupas koncertmeistare profesionālajā pūtēju orķestrī „Rīga”, spēlēja solo partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Operas orķestrī. Kā saksofona pasniedzēja strādājusi mūzikas skolās Francijā un Luksemburgā.

Ieejas maksa 5 EUR. Biļetes varēs iegādāties pirms koncerta Cesvaines pils kasē.

 

Informāciju iesūtīja: Cesvaines pils vadītāja Linda Bakmane

Mob.tālr.: 22331112   
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums