PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Tēnieka Ģirta Burvja darbu izstāde “Domakmeņi ’22” Lubānā

Notiek: 18. janvāris 10:00 - 9. aprīlis 14:00
LUBĀNA; Lubānas novada tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs

Tēlnieku Ģirtu Burvi lubānieši iepazina pagājušajā vasarā, kad dzejnieces Broņislavas Martuževas mājvietā “Dārziņi” tika atklāti viņa veidotie Rakstu akmeņi. Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā varēja aplūkot viņa veidoto izstādi “Metāla origami”, bet Mētrienā tika atklāts vides objekts “Laika rats”. No 18. janvāra līdz 9. aprīlim Lubānas izstāžu zālē aicinām skatīt tēlnieka darbus izstādē “Domakmeņi ’22”.

Ģirts Burvis par šo izstādi saka: “2021. gadā Madonā es izstādīju vairākus savus metāla darbus, savus “metāla origami”, kuri top locīti no loksnes un lielākoties izvēršas par plastiskām lielformāta skulptūrām, bet ar Lubānu man vairāk saistās akmens skulptūras, un tādēļ šeit esmu turpinājis sava mūža veco tēmu – domu akmeņi. Dom-akmeņi kā  ideju sēklas, kuras meklē sev vietu, kur iesēties, lai materializētos par skulptūrām, un saistībā ar šo tēmu: pirmo šādu izstādi  rīkoju 2008. gadā, un daudzi domakmeņi jau atraduši savu vietu un  materializējušies, piemēram, Bernātos – dabas parkā – skulptūras, kurās var iesēsties cilvēki, bet daudz  un daudz vēl rodas manā prātā. To es šeit esmu izstādījis un nododu lubāniešu vērtējumam: varbūt rodas labvēlīga augsne.”

 


Izstādes darba laiks Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā no otrdienas plkst.9.00 līdz 12.00 un no 13.00 līdz 18.00, sestdienās no plkst. 10.00 - 14.00.  Svētdienas, pirmdienas – slēgts. Ieeja bez maksas.

Izstāde apskatāma līdz 9. aprīlim.

Apmeklējuma laikā jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Informāciju iesūtīja: Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Ilze Kraukle  t. 26374962

 
 
 
© 2008-2023 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes · Piekļūstamības paziņojums