PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Kāla ezera stāsts 3 ’’Mazā lauku skoliņa’’

Notiek: 3. oktobris 09:00 - 09:30
VESTIENA; Vestienas tautas nama Facebook lapa, kanāls You Tube

Tuvojoties Skolotāju dienai ,Vestienas tautas nama radošā grupa devās noskaidrot - Kas tad īsti ir Skolotājs laikmetu griežos? Kādus skolotājus atceras bērni? Kas mainījies? Kas ir Skolotājs? Kāds ir Skolotājs – leģenda?

Lauku skola ir ciemata sirds, ap to pulsē pagasta dzīvība. Katrā dzīves posmā ir savs skolotājs – mamma, tētis, vecvecāki, bērnudārza audzinātāja, auklīte, skolotāja, draugs. Skolotāji nekad nav vienaldzīgi pret saviem audzēkņiem. Tieši viņi liek pamatus mūsu ceļam nākotnē. Šīs profesijas cilvēki ne tikai māca bērnus, bet arī paši bagātina sevi, dodot citiem.

Samazinoties bērnu skaitam, lauku skolu izdzīvošana ir  problēmjautājums. Pēc kara cilvēki priecājās par katru bērnu, kurš tika līdz skolai un varēja apgūt zināšanas. Vai šodien bērns, kurš mācās, ir tikpat vērtīgs sabiedrībai kā toreiz? Skolām nākas konkurēt, jo laukos nav pietiekami daudz ģimeņu ar bērniem. Vecāki praktisku apsvērumu dēļ bērnus iekārto pilsētas skolās, lai būtu tuvāk vecāku darbavietai. 

 

2 mēnešu darba rezultātā ir tapis dokumentāls video stāsts  - ‘’Kāla ezera stāsti 3 ‘’Mazā lauku skoliņa’’’’, scenārijs J.Bardziņa, L. Hofmane. Režisors, video salikums, kamera L. Hofmane.

Vestienas tautas nams Facebook lapa , You Tube kanāls 03.10.21, plkst.9.00

 

Informāciju iesūtīja: Vestienas tautas nama vadītāja Jolanta Bardziņa

Mob. tālr.: +371 26807209

 
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums