PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Neiznieko savu balsi. Izlem, kas pieņem Eiropas likumus

Aizvadītajā nedēļā automobilis ar šādu uzrakstu bija manīts uz Madonas novada ceļiem, jo ar to Vēlēšanu ABC tūrē devās Eiropas Parlamenta (EP) Informācijas biroja Latvijā pārstāvji, lai viesojoties Ļaudonā un Madonā, atgādināt par vēlēšanām, atbildēt uz jautājumiem, dāvināt materiālus par Eiropas Savienību, kā arī ierakstīt savas viesošanās dienu Madonas novada notikumu kalendārā ar īpašu pasākumu - ķiršu kociņa stādīšanu.

„10 gadus pēc iestāšanās Eiropas Savienībā mēs arvien labāk apzināmies, ka Eiropa nav ārzemes un ka Briselē un Strasbūrā pieņemtie Eiropas likumi ietekmē ikvienu. Tāpēc katrā no 33 pilsētām un pagastiem, ko apmeklēsim Vēlēšanu ABC tūres laikā, iestādīsim ķiršu koku kā pie Eiropas Parlamenta ēkas Strasbūrā,” savā rakstā „Startē Vēlēšanu ABC tūre: viesosimies 33 vietās no Ainažiem līdz Žagatām” paskaidro EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja v.i. Marta Rībele.

Ļaudona - Brisele 1998 km

Pirmā pieturvieta Madonas novadā bija Ļaudona. Kaut arī smidzināja lietus un dažbrīd pat uzlija, ļaudonieši viesus sagaidīja ar dziesmām - A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas skolēnu ansambļa izpildījumā (skolotāja Iluta Biķerniece), un dejām - vidusskolas meiteņu deju grupas „Lindo” sniegumā (skolotāja Alda Ostrovska). Tā kā kopā ar EP Informācijas biroja Latvijā pārstāvēm Daci Skadiņu un Jutu Šteinerti tūrē bija devušies arī divi stažieri - Katrīna Mihalovska no Latvijas un Krešcenco Kajaco no Itālijas, „Lindo” priekšnesums itāļu dziesmas pavadījumā, bija īpaši patīkams pārsteigums viesiem. Šī sakritība sagādāja pozitīvas emocijas arī dejotājām.

Dāvinātā ķiršu kociņa stādīšanā pie Ļaudonas pagasta pārvaldes ēkas kopā ar ciemiņiem piedalījās Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Dreimane, pagasta ļaudis un, protams, skolēni, kuri ar ieinteresētību piedalījās arī erudīcijas konkursā. 

      

Madona - Brisele 2003 km

Laika apstākļi šajā dienā nebija prognozējami arī Madonā, tāpēc Madonas pilsētas kultūras nama Mazās deju skolas (vadītāja Zeltīte Dūrīte) deju sveiciens viesiem un pasākuma apmeklētājiem bija pārcelts uz Madonas novada bibliotēkas Konferenču zāli. Pateicoties tam, mazie dejotāji varēja parādīt ne tikai latviešu tautas dejas, bet arī latviešu tautas tērpa skaistumu!
    
Katrā no pieturvietām EP Informācijas biroja Latvijā pārstāvji atstāja arī piemiņas veltes - apliecinājumu ar ierakstu par attālumu no apdzīvotās vietas līdz Briselei un pulksteni ar Strasbūras attēlu. Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs saņemot dāvinājumu izteica gandarījumu par veiksmīgo lozi un iespēju būt to 33 Latvijas apdzīvoto vietu skaitā, kurās viesojas Vēlēšanu ABC tūre. „Eiropas Savienību mēs ikdienā jūtam ik uz soļa. Tā atspoguļojas par ES truktūrfondu līdzekļiem realizētajos projektos, atbalsta maksājumos zemniekiem, atvērtajās valstu robežās, tagad arī vienotajā valūtā. Cilvēki jūtas integrēti Eiropas Savienībā, taču, tajā pašā laikā ļoti daudzos jautājumos un jomās trūkst pilnīgas informācijas un izpratnes. Viena no šīm jomām, kurā svarīga informētība - ir Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Svarīgi, lai katrs tās asociē ar sevi, lai sajūt atbildību iet balsot, neuztverot Eiropas Parlamentu kā kaut ko tālu un nesvarīgu, bet gan kā jomu kurā katra balss var kaut ko ietekmēt. Liels paldies EP Informācijas biojam, ka esat ieradušies Madonā un stāstāt par tuvojošām vēlēšanām, atbildiet uz uzdotajiem jautājumiem, ieinteresējiet mūsu cilvēkus šajā jomā ,” teica Agris Lungevičs.

   

Madonas novada bibliotēkas direktore Imelda Saulīte iepazīstināja viesus ar bibliotēku un izrādīja Eiropas Savienības informācijas lasītavas telpas pievēršot uzmanību plašajam informatīvajam materiālam, kā arī izsakot pateicību par iespēju papildināt klāstu ar EP Informācijas biroja dāvinājumu.

Pa šo laiku parādījās saulīte un radās iespēja visiem kopā piedalīties ķiršu kociņa stādīšanā. Pasākums turpinājās ar erudīcijas konkursu, kurā labprāt piedalījās gan pieaugušie, gan bērni, par pareizām atbildēm saņemot vērtīgas dāvanas ar ES simboliku. Klātesošie vēl pakavējās pie saules apspīdētā kociņa, vēlēja tam augt skaistam un stipram, turpināja sarunu, kuras laikā EP Informācijas biroja Latvijā pārstāve Dace Skadiņa aicināja ne tikai pieaugušos, bet arī bērnus runāt mājās ar vecākiem, vecvecākiem, kaimiņiem un paziņām - mudināt visus neizniekot savu balsi un 24.maijā piedalīties vēlēšanās, lai katrs izlemtu, kam turpmākajos gados uzticēt pieņemt Eiropas likumus Latvijas iedzīvotāju interesēs.

     

   


Foto: Signe Prušakeviča, Oļģerts Skuja, Inga Arāja.

Informāciju iesūtīja:
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā,
Ļaudonas kultūras nama direktore Signe Prušakeviča,
Madonas novada bibliotēkas ES informācijas un uzziņu lasītavas vadītāja Daiga Lapiņa.

Informāciju papildināja un sagatavoja:
Inga Arāja
Madonas novada pašvaldības
galvenā speciāliste kultūras darba organizatore
Tālr. 00 371 64860579, 27868891
inga.araja@madona.lv
http://www.madona.lv

 
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums