PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Ar „Vella kalpu” mīlestības stāstu „Muzikālais teātris 7” svinēs desmito gadskārtu

Alkas pēc mīlas / Trauslas, bet dzīvas / Smalkas met stīgas virs Rīgas, virs Rīgas. / „Kāpēc jākaro? Kāpēc jābruņojas? Kāpēc jāatņem, kāpēc jādala? Ir jābūt stipriem un vienotiem, lai nevienam pat prātā neienāktu doma mūs šķelt, tas ir šīs vasaras „Vella kalpu” moto. Un tāds tautas gara spēks nav iedomājams bez mīlestības - raugies, no kuras puses gribi. Jaunie „Vella kalpi” ir stāsts par mīlestības un nodevības kolīzijām cilvēces vēstures garumā,” par topošo izrādi stāsta lugas „Vella kalpi” autors - dramaturgs Kārlis Anitens.

„10 gadi neatkarīgam teātrim mūsu valstī - tas ir daudz. Pirms doties nākamajā aplī pa spirāli uz augšu, mēs it kā esam atnākuši tur, kur sākām, jo „Vella kalpi” bija arī mūsu pirmais iestudējums 2005.gada vasarā. Apkārt pietrūkst labā, pietrūkst mīlestības, kas ir gara spēka galvenie avoti. Tāpēc jubilejas sezonā atkal iestudējam „Vella kalpus”, bet jaunās krāsās un skanējumā,” stāsta „Muzikālā teātra 7” direktors Aigars Dinsbergs.

Režisora Voldemāra Šoriņa vadībā scenogrāfs Jānis Jansons radījis skatuvi trīs stāvos, talkā ņemot iespējas, ko vēlā vasaras vakarā piedāvā pati daba. Tā kā izrādes vairumā pilsētu sāksies 21.00, jau ap desmitiem Rīgas vaļņi ietīsies lāpu, uguns, dūmu un citu noslēpumaino Daniela Rebusa brīnumieroču plīvurā. Savukārt, lugas autors Kārlis Anitens pēc režisora ieceres veidojis arī kostīmus, turpinot lugā ielikto sadursmi starp mīlestību un nodevību. Izrādē izmantota Raimonda Paula un Raimonda Tigula mūzika gan no vēsturiski slavenajām kinofilmām, gan no 2005.gada „Muzikālā teātra 7” mūzikla, ka arī pāris princešu cienīgi pārsteigumi kādā mums pazīstamā svešvalodā, ko gan izrādes veidotāji šobrīd neatklāj. Izrādes horeogrāfs ir Alberts Kivlenieks, muzikālais producents - Atis Auzāns.

„Vella kalpu” piedzīvojumus uz skatuves izdzīvos 32 aktieru trupa. Karīna Tatarinova, Jolanda Suvorova, Anna Šteina, Līga Robežniece un Zane Burnicka piedalījušās arī 2005.gada iestudējumā. Brašo Vella kalpu lomās - Gints Andžāns, Jānis Auzāns un Atis Ieviņš, viņu līgavas atveidos Vita Baļčunaite, Helēna Vasiļevska un Samanta Tīna. Pārējās lomās iejutīsies Juris Kalniņš, Ērika Eglija, Zigurds Neimanis, Akvelīna Līvmane, Atis Auzāns, māsas Legzdiņas, Kārlis Anitens, Anita Levša, Olga Stupiņa, Sergejs Ivanovs, Alberts Kivlenieks un citi.

Informāciju sagatavoja: Maija Tālberga,
Izklaides producentu grupa 7.
Tālr.: 00 371 67606320, 29494794.

Madonas pilsētas estrādē 9.augustā pulksten 21.
Biļetes cena:
pirmās 400 biļetes 5.00 €, nākamās 6.00 €, pasākuma dienā 7.00 €.
Biļešu iepriekšpārdošana: Madonas pilsētas kultūras nama filiāles „Vidzeme” kasē no 1.jūlija (tālr.: 648 22631), kā arī
„Biļešu paradīze” kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv .

Informāciju iesūtīja: Madonas pilsētas kultūras nama atpūtas pasākumu organizatore Aija Špure.
Mob.tālr.: 00 371 26102796.

Ievietoja:
Inga Arāja

 

Vella Kalpi 2014 from Aleksejs Kelmans on Vimeo.

 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums