PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

Viļānos kopā sanāks tautas muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas

2.augustā Lakstīgalu salā, Viļānos, jau 14.gadu pēc kārtas Tautas muzikantu svētkos pulcēsies tautas muzikanti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas un upes krastos atkal skanēs senas un jaunas melodijas gan vecmeistaru, gan mūsdienu kapelu un folkloras kopu izpildījumā. Šie ir svētki, kuros tautas muzikanti-vecmeistari no vectēva, tēva vai krusttēva apgūtās muzicēšanas prasmes un zināšanas par tautas muzicēšanas tradīciju nodod jaunākās paaudzes muzikantiem un savstarpēji apmainās gan ar melodijām, gan dažādu instrumentu spēlēšanas manierēm.

Šogad Viļānos piedalīsies muzikanti-vecmeistari no Kārsavas, Viļānu, Daugavpils, Ludzas, Balvu, Baltinavas, Viļakas, Dagdas, Rēzeknes,  Salacgrīvas, Krimuldas, Saldus, Limbažu, Ventspils, Kuldīgas un Strenču novadiem. Īpaši viesi Viļānos ieradīsies no Pērnavas (Igaunija) - mutes ermoņiku orķestris (Piccolo Orchestra), kas spēlē gan akadēmisko, gan tautas mūziku tikai ar mutes ermoņikām un jau ir pārsteiguši daudzus klausītājus dažādos starptautiskos konkursos, iegūstot arī Baltijas valstu un Ziemeļvalstu čempionu titulus mutes ermoņiku spēlē. Tāpat būs iespēja baudīt arī „Mahmor” (Polva, Igaunija) un vairāku Utenas (Lietuva) muzikantu uzstāšanos, tostarp Garsonu ģimenes ansambli, kuri ne vien izpilda, bet arī pēta un kolekcionē lietuviešu tautas mūziku.

Tradicionāli Tautas muzikantu svētki tiks ieskandināti ar vairākiem koncertiem Viļānu novada pagastos, bet plkst. 18:00 visi aicināti uz Tautas muzikantu svētku dižkoncertu Lakstīgalu salā, Viļānos, pēc kura sekos večerinka ar jestrām dziesmām, lustīgiem dančiem un sirsnīgām sarunām, jo ne tikai pasākuma dalībniekiem, bet arī skatītājiem šī ir iespēja dziļāk izprast sadzīves muzicēšanas tradīciju, muzikantu grupu repertuāra veidošanas īpatnības, instrumentu spēles manieri, izgatavošanas un pielietošanas iespējas.

Tautas muzikantu svētkus rīko Tautas muzikantu biedrība, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Viļānu novada pašvaldība, Viļānu pilsētas dome, Viļānu kultūras nams, pagastu pašvaldības, krodziņš „Pie Kaupra” un citi. 

SVĒTKU PROGRAMMA

2014.gada 2.augustā, Viļānos, Lakstīgalu salā

11:00-13:00
Svētku dalībnieku ierašanās, reģistrācija

14:00-16:00 Koncerti pagastos (vecmeistari un muzikantu grupas izbrauc muzicēt uz Viļānu novada pagastiem):

  • Viļānu pag. Radapolē (pie vecā kantora ēkas)
  • Viļānu pag. Jaunviļānos (daudzdzīvokļu māju pagalmā)
  • Sokolku pag. Strupļos (estrādē)
  • Dekšāru pag. Dekšārēs (estrādē)

18:00 - 19:30 SVĒTKU DIŽAIS KONCERTS, Viļānos, Lakstīgalu salā

No 19:30-22:00 Večerinka (muzicē visi dalībnieki, katra grupa 20 min).

Sīkāka informācija par svētkiem: Iveta Dukaļska, Tautas muzikantu biedrība,
mob.tālr.: 29167594, epats: ivetadukalska@inbox.lv .

Informāciju sagatavoja: Tautas muzikantu biedrības dalībniece Maija Upeniece.
Foto: no Tautas muzikantu biedrības arhīva.

Informāciju iesūtīja: Tautas muzikantu biedrības vadītāja Iveta Dukaļska.
Mob.tālr.: 291675954

Ievietoja:
Inga Arāja

 
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums