PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

5.novembrī grupa „JUMPRAVA”, svinot 30 gadus, sniegs jubilejas koncertu Madonā

Leģendārā latviešu grupa „Jumprava” šogad svin 30 gadu jubileju un, atzīmējot apaļo gadskārtu, izdod jaunu albumu „Laiks runā”. 5.novembrī pulksten 19.00 Madonas kultūras namā, ar īpašu jubilejas koncertprogrammu, grupa „Jumprava” Latvijas koncerttūres ietvaros viesosies Madonā. Grupa klātienē priecēs savus klausītājus gan ar iemīļotiem hītiem, gan atskaņos kompozīcijas no jaunā albuma.

Grupa „Jumprava” pārstāv elektroniskās mūzikas, sintpop un popmūzikas žanrus. Popularitāti un publikas mīlestību grupa iekaroja 80.gadu beigās, kad tās dziedātās dziesmas „Ziemeļmeita” un „Tālu aizgāja” cilvēkiem šķita īpaši tuvas un nozīmīgas. Starp grupas „Jumprava” hītiem ir arī „Mākonis”, „Peldētājs”, „Prom no pilsētas”, „Vēlreiz”, „Nedaudz par viņu”, savukārt dziesma „Par rozēm”, kas ir arī viens no pirmajiem grupas radītajiem skaņdarbiem, arvien nav zaudējis savu aktualitāti latviešu romantisko dziesmu topā.
No 1984.gada, kad dibināta grupa „Jumprava”, tās sastāvs ir mainījies, taču oktobrī gaidāmajā jubilejas koncerttūrē „Jumprava 30” uzstāsies kopš 1987.gada nemainīgais sastāvs - trīs Aigari un Ainārs.
Viens no grupas „Jumprava” dibinātājiem Ainārs Ašmanis, kurš spēlē basģitāru atceras: „Grupu dibinājām divatā ar bundzinieku un pamazām pievienojās pārējie mūziķi. Tajā laikā mūsu dziesmas bija veids kā netieši paust savus uzskatus un viedokli. Ar tādu izteikšanās veidu guvām daudz līdzīgidomājošus - fanus, kas mūs saprata, atbalstīja un ir ar mums joprojām.” Dziedātājs un dziesmu autors Aigars Krēsla, kurš „Jumpravas” sastāvam pievienojās pāris gadus pēc grupas izveidošanas piebilst: „Lielākie grupas hīti vienmēr bijuši klausītāju izvēlēti, un ticu, ka tam par pamatu bijusi tā kopējā sajūta starp mums, kas veidojusies varbūt tāpēc, ka esam nogājuši to pašu ceļu, ko mūsu cienītāji - no dumpīgiem jauniešiem līdz ne tik jauniem romantiķiem”.
Grupas puiši aprīlī ir pabeiguši darbu pie jaunā albuma „Laiks runā” un mēģinājumos sākuši aktīvu darbu pie jubilejas tūres „Jumprava 30” koncertprogrammas gaidāmajiem koncertiem.

Jubilejas koncertu sesijas programma gaidāma ar retrospektīvu ievirzi - skanēs dziesmas no visa grupas darbības laika.

Madonas pilsētas kultūras namā 5.novembrī pulksten 19.
Biļetes cena: 6.00, 8.00, 10.00, 12.00 €.
Biļešu iepriekšpārdošana: Madonas pilsētas kultūras nama filiāles „Vidzeme” kasē un www.bilesuserviss.lv
Tālr.: 648 22631 (Madonā)

Informāciju iesūtīja: Madonas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš.
Mob.tālr.: 00 371 26131727.

Ievietoja:
Inga Arāja

 
 
 
© 2008-2022 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Datu privātuma politika · Sīkdatņu politika · Piekļūstamības paziņojums