Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://madona.lv/lat/aktualitates?fu=read&id=5212

Diriģente Ija Voiniča saņēmusi Swedbank stipendiju

2015.09.16 15:59

Lai pateiktos bērnu un jauniešu tautas mākslas kolektīvu vadītājiem par viņu ieguldījumu Dziesmu un deju svētku tradīciju tālāknodošanā nākamajām paaudzēm, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank 50 skolotājiem ir piešķīris vienreizējas stipendijas, katru 500 eiro apmērā. Svētku skolotāji tika sveikti 16.septembrī Rīgā, Swedbank centrālajā ēkā..

Lepnums un prieks, ka viena no skolotājām bija mūsu Madonas 1.vidusskolas kora diriģente Ija Voiniča.

Stipendiju saņemšanai skolotājus - koru, tautas deju kolektīvu, folkloras kopu, koklētāju ansambļu, pūtēju orķestru un citu kolektīvu vadītājus izvirzīja esošie un bijušie audzēkņi, audzēkņu ģimenes piederīgie, kolēģi, pašvaldības pārstāvji un citi Dziesmu un deju svētku tradīcijas novērtētāji. Svētku skolotāju stipendijām tika saņemti 745 pieteikumi no visas Latvijas. Visvairāk pieteikumu – 224 tika saņemti no Vidzemes reģiona, tam sekoja Rīga ar 199 pieteikumiem, Zemgale ar 136 pieteikumiem, Latgale ar 130 un Kurzeme ar 62.

Stipendiju ieguvējus noteica interešu izglītības nozaru ekspertu un Swedbank pārstāvju veidota žūrija, kas vērtēja skolotāja devumu Dziesmu un deju svētku tradīciju saglabāšanā, jauniešu iesaistīšanā un izglītošanā tautas mākslas jomās, un ņēma vērā arī par skolotājiem iesūtītajos stāstos pausto mīlestību, cieņu un pateicību par skolotāju lielo emocionālo ietekmi.

Savukārt stipendiju saņēmēju skaitu katrā Latvijas reģionā (Kurzeme, Latgale, Rīga, Vidzeme, Zemgale) noteica Swedbank klienti, veicot karšu maksājumus katrā no reģioniem no maija līdz jūlijam. Lielāko stipendiju skaitu – 14 stipendijas - saņēma reģions, kurā klienti bija visaktīvākie norēķinos ar karti - Latgale, tai seko Zemgales skolotāji ar 12 stipendijām, Vidzeme -10, Kurzeme - 8, savukārt no Rīgas stipendijas saņems 6 skolotāji.

Vērts atzīmēt, ka Zemgale stipendiju saņēmēju skaita ziņā apsteidza Vidzemi, tikai pateicoties bankas klientiem Rīgā un Latgalē, kas izmantoja iespēju savu norēķinu aktivitāti attiecināt uz Zemgali, paši nebūdami šī reģiona iedzīvotāji ikdienā, bet gan „zemgalieši sirdī”.

„Lielākais izaicinājums žūrijai bija izvēle par labu 10 skolotājiem no Vidzemes, kur izvirzīto skolotāju skaits bija divreiz lielāks kā jebkurā citā reģionā - 103. No Vidzemes nāca arī lielākais Swedbank kampaņas „Maksājot ar karti, saki paldies Svētku skolotājiem!” atbalstītāju īpatsvars, kas liek domāt, ka Dziesmu un deju svētku tradīcijas Vidzemē ir visspēcīgākās”, uzskata Dace Antone, Swedbank finanšu centra „Valmiera” vadītāja, žūrijas komisijas locekle. 

Foto: Swedbank arhīvs
Informāciju ievietoja: E.Miķelsone