Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://madona.lv/lat/aktualitates-valsti?fu=read&id=11943

Latvija saņēmusi pielāgotās vakcīnas pret Covid-19; būs pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos

2022.09.09 10:50

2022. gada 7. septembrī un 8. septembrī Latvija ir saņēmusi 230 400 pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un 43 200 pielāgotās vakcīnas “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Paredzams, ka ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos pielāgotās vakcīnas būs pieejamas sākot no 12. septembra.

Pielāgotās vakcīnas “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1” ir paredzētas lietošanai personām no 12 gadu vecuma, kuras saņēmušas vismaz primāro vakcināciju pret Covid-19. Šīs pielāgotās vakcīnas ir oriģinālo vakcīnu “Comirnaty” (Pfizer/BioNTech) un “Spikevax” (Moderna) izmainītas versijas, kas paredzētas aizsardzībai gan pret omikrona apakšpaveidu BA.1, gan pret oriģinālo Covid-19 vīrusu. 

Vakcīnas ir pielāgotas, lai labāk atbilstu cirkulējošajiem Covid-19 paveidiem, tādējādi sagaidāms, ka tās nodrošinās optimālu aizsardzību pret Covid-19 laikā, kad vīruss attīstās un pārveidojas. NVD atgādina, ka balstvakcinācija nodrošina papildu aizsardzību pret vīrusu un līdz minimumam samazina smagas slimības, hospitalizācijas un nāves risku no Covid-19 infekcijas.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas pieteikties vakcinācijai, ir jāsazinās ar sava ģimenes ārsta praksi vai ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetu. Tāpat kā līdz šim vakcīnas saņemšanai var pieteikties arī tīmekļa vietnē Manavakcina.lv.

Saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) rekomendāciju Covid-19 rudens sezonai, sezonāla vakcinācija pret Covid-19 ir ieteicama visai sabiedrībai. Vakcinācija stingri rekomendējama:

NVD vērš uzmanību, ka 2022. gada rudens sezonā tiek rekomendēts:

- 3 mēneši pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas cilvēkiem no 65 gadu vecuma un imūnsupresētiem cilvēkiem;

- 6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pēdējās vakcīnas saņemšanas pārējiem cilvēkiem;

- 4-6 mēneši (bet ne ātrāk kā pēc 3 mēnešiem) pēc pārslimota Covid-19.

Šīs vakcīnas ir apstiprinātas lietošanai visā Eiropas Savienībā. Plānots, ka nākamo pielāgoto vakcīnu kravu Latvijā saņems nākamajā nedēļā.

Saistošā informācija:


Informāciju sagatavoja: Evija Štālberga

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 67045007; 28383970