Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://madona.lv/lat/aktualitates-pasvaldiba?fu=read&id=11183

Bēbīšu skoliņa "Asniņš" JANVĀRĪ aicina!

2022.01.03 09:53

Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Kastanītis", Blaumaņa 19 biedrība "KASTANĪTIS - BĒRNIEM" bebīšu skoliņa "Asniņš" projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem”, identifikācijas Nr. 9.2.4.2/16/I/092, ietvaros piedāvā (13 nodarbības ciklā 1.-6. nodarbību ciklā un 9 nodarbības noslēdzošajā – 7. ciklā ) topošajām māmiņām un jaunajiem vecākiem.

Trešā cikla 12. nodarbībā  ,,Jauno vecāku izaicinājumu”. 06.01.2022. plkst. 15:00-16:15  viesosies Ilze Gaile, sertificēta bērnu aprūpes māsa.

Pirmajās dienās pēc bērna piedzimšanas jaundzimušā aprūpē un izvērtēšanā iesaistās un atbalstu sniedz dzemdību nodaļas speciālisti. Dodoties mājās, par visām norisēm, kas saistītas ar jaundzimušā attīstību un veselību, atbildību pilnībā jāuzņemas pašiem vecākiem. Nodarbībā sertificēta bērnu aprūpes māsa pastāstīs, kas ir normāls jaundzimušā fizioloģiskais stāvoklis, kā arī sniegs ieskatu par dažādiem jaundzimušā veselību un attīstību raksturojošiem izaicinājumiem, ar ko dažkārt nākas saskarties jaunajiem vecākiem.

Trešā cikla 13. nodarbībā  ,,Mazuļa agrīna peldināšana” 15.01.2022.(sestdiena)  plkst. 10:00-11:15  viesosies Diāna Vucāne, sertificēta zīdaiņu peldētapmācības trenere.

Jau kopš bērniņa nākšanas pasaulē vecākiem svarīgi kļūst jautājumi par mazuļa labsajūtu, pareizu fizisko attīstību un arī norūdīšanos, lai pēc iespējas mazāk nāktos sastapties ar dažādām slimībām un vīrusiem. Viens no veidiem, kā censties nodrošināt mazulim visu iepriekš minēto, ir agrīnā peldēšana jeb mazuļu peldināšana līdz trīs gadu vecumam. Vingrinājumi ūdenī, ko bērniņš veic speciālista vadībā un vecāku tuvumā, var būt ļoti nozīmīgi mazuļa tālākai attīstībai, jo, kustoties ūdenī, tiek nodarbināti visi muskuļi, tādējādi peldināšana stimulē refleksu attīstību vājākiem bērniem un samazina uzbudinājumu aktīvākiem. Tajā pašā laikā peldēšana ir pietiekami droša slodze, kas neļauj pārslogot muskuļu saites, kā arī izslēdz iespēju nejauši veikt nedabiskas un fizioloģiski nepareizas kustības.

Ceturtā cikla 1. nodarbībā  „Jauno māmiņu vingrošana”. 19.01.2022.(trešdiena) plkst. 15:00-16:15  viesosies Jeļena Kirika, sertificēts fizioterapeits.

Grūtniecības un dzemdību laikā sievietes organisms veic lielu darbu un transformāciju. Grūtniecības laikā, augot vēderam, smaguma spēka iedarbībā pastiprinās lordoze – izliekums mugurkaula jostas daļā, kā arī kifoze – izliekums krūšu daļā (mugura kļūst salīkusi). Tas maina sievietes gaitu un visa ķermeņa kustību biomehāniku. Arī vēdera un iegurņa pamatnes muskuļi tiek pakļauti lielai slodzei. Lai nodrošinātu veiksmīgāku ķermeņa atjaunošanos pēc dzemdībām, ļoti ieteicama ir vingrošana fizioterapeita vadībā, jo muskuļu atkopšanai pēc grūtniecības ir jābūt saudzīgai un pareizai. Nodarbībā būs iespēja vingrot sertificēta speciālista vadībā, kurš demonstrēs un izskaidros vingrojumus, kas piemēroti jaunajām māmiņām pēcdzemdību periodā, galvenokārt koncentrējoties uz vēdera un iegurņa pamatnes muskuļu stiprināšanu, kā arī krūškurvja un mugurkaula mobilizāciju.


Dalība nodarbībās - bez maksas.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekts tiks īstenots no 2020. līdz 2023.gadam. Par tā aktivitātēm var uzzināt Madonas novada mājas lapā; Madonas pilsētas PII ,,Kastanītis” mājas lapā - www.madona.lv/kastanitis sadaļā bebīšu skoliņa  ,,Asniņš”; sociālā tīkla facebook sadaļā bebīšu skoliņa ,,Asniņš”.

Katru afišu rotā veselīgi sirsnīgs ābols. Tā ir projekta atpazīšanas zīme, kas simbolizē svaigumu, vitalitāti un veselību.

Novada topošās māmiņas un jaunie vecāki kopā ar mazulīti tiek aicināti aktīvi iesaistīties projekta ietvaros rīkotajās nodarbībās.


Informāciju sagatavoja: Ārija Logina

Kontakttelefona Nr.: 26456234