Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
https://madona.lv/lat/sporta-aktualitates?fu=read&id=10479

Andris Jubelis – Latvijas izlases sastāvā dodas uz vēsturē pirmo Eiropas čempionāts sprinta distancēs

2021.05.05 11:41

No 13. līdz 16. maijam Šveice uzņems pirmo Eiropas čempionātu tikai sprinta distancēs. Medaļas tiks sadalītas sprinta stafetē, knock-out sprintā un klasiskajā sprintā. Šis būs reizē arī sezonas pirmais Pasaules kausa posms. Latvijas izlase uz Šveici dosies deviņu sportistu sastāvā.

Čempionāts sāksies 13. maijā ar jaukto sprinta stafeti, kur komandas sastāvā startēs Sandra Grosberga, Irita Puķīte, Andris Jubelis un Jānis Tamužs. Dienu vēlāk notiks knock-out sprinta kvalifikācija, kur dalībnieki būs sadalīti trīs kvalifikācijas grupās un 12 labākie no katras iekļūs ceturtdaļfinālā. 15. maijā notiks ceturtdaļfināls, pusfināls un fināls, bet čempionāts noslēgsies ar klasisko sprinta distanci 16. maijā. Izlase uz Šveici dosies jau gandrīz nedēļu ātrāk, lai startētu Šveices čempionātā sprintā, kas reizē būs arī Pasaules ranga sacensības.

Izlases sastāvs:

Artūrs Pauliņš

Jānis Tamužs

Andris Jubelis

Endijs Titomers

Uldis Upītis

Fricis Spektors

 

Sandra Grosberga

Irita Puķīte

Kristīne Brunere

 

2018. gads bija pēdējais, kad Pasaules un Eiropas čempionāti norisinājās pēc tradicionālā formāta, kad viena čempionāta laikā tika aizvadītas gan sprinta, gan meža distances. Pasaules čempionāts notika katru gadu, bet Eiropas čempionāts katru otro. 2019. gadā Norvēģijā notika pirmais Pasaules čempionāts tikai meža distancēs, bet Eiropas čempionāta nebija. Sākot ar 2020. gadu bija paredzēts katru gadu aizvadīt gan Eiropas, gan Pasaules čempionātu, kur viens būtu tikai meža, otrs sprinta distancēs. Pandēmijas dēļ visi čempionāti un Pasaules kausa posmi aizvadītajā gadā tika atcelti, tāpēc čempioni sprinta distancēs nav noskaidroti jau trīs gadus. Šī iemesla dēļ 2021. gada Pasaules čempionātam, kas jūlija sākumā notiks Čehijā, ir pievienotas arī sprinta distances, lai gan sākotnēji čempionāts bija plānots tikai stafetē, vidējā un garajā distancē.

Čempionāta oficiālā mājaslapa, kur būs pieejama visa aktuālā informācija: https://eoc2021.ch/en/home-english/ 

Informācijas avots:LOF