Aronas kalns un avots

Ainaviski izteiksmīgs vēlā dzelzs laikmeta pilskalns, atrodas Madonas - Pļaviņu šosejas malā.Brastiņu Ernesta aprakstā teikts: "Ārones kalns senāk esot saukts par "Pilskalnu" un arī par "Gultas kalnu".Savu tagadējo vārdu tas esot ieguvis tikai pirms 30 gadiem, jo kalnā noturamo izrīkojumu dēļ tas sludināts Ārones upītes vārdā par Ārones kalnu."Pilskalns paceļas Aronas upes labajā krastā 16 m augstumā. To no ziemeļu un austrumu puses aptek mazs strautiņš. Aronas pilskalns izveidots četrstūra formā, atdalot tā austrumu galu no pārējā kalna ar platu, dziļu gravu. Pilskalna virsmas garums ir 75 m, platums - 45 m. Arheoloģiskie izrakumi pilskalnā nav izdarīti. Aizgājušās paaudzes ļaudis bija pilnīgi pārliecināti, ka stāvo kalnu ar cepurēm sanesuši karavīri. Izrakumi netālu no pilskalna liecina, ka cilvēki te dzīvojuši jau 11. un 12. gadsimtā. Senais nozīmīgais kara ceļš no Pleskavas uz Alūksni - Cesvaini - Bērzauni - Kalsnavu - Koknesi gāja garām pilskalnam.

Šobrīd, pateicoties Laura Galiņa uzņēmībai un ieguldītajam darbam, Aronas kalns ir kļuvis par patīkamu atpūtas vietu, kur piestāt ikdienas steigā vai baudīt nedēļas nogali. Kalna pakājē apmeklētājus priecē Ledavots ar skaidru ūdeni, bet kalna virsotnē paveras krāšņs skats uz tuvākiem un tālākiem plašumiem, kā arī nojume un namiņš, kur patverties no lietus.

Kā raksta pats Lauris: „LED avots ir īpašs ūdens īpašā vietā.Aronas kalns glabājis šo ūdeni no leduslaikmeta un Esam To atklājuši. Esam jau saņēmuši analīzes par ūdens ļoti augsto kvalitāti. Analīzes un dokumenti atspoguļoti mūsu jaunajā stendā Aronas kalnā.Ir pieejams augstas kvalitātes avota ūdens par velti un pie reizes atpūsties skaistā vietā ar ģimeni un draugiem.Šobrīd strādājam pie vides iekārtošanas un ērtākas ūdens pieejamības Jums. ”

Tāpat ikvienam ir iespēja sarīkot pikniku tik ainaviski skaistajā objektā ar senu vēsturi, bet lai būtu drošs par to, kas atļauts un kas nē, laipni aicināts iepazīties ar instrukciju.

 
Piedāvājums:
* Labiekārtota ūdens ņemšanas vieta.
* Pilskalns un skatu panorāma.
* Šūpoles.
Kontakti:
GPS:56.8090, 26.0946.
Internetā:http://www.facebook.com/LEDavots

Komentāri

Jūsu atstātais komentārs sniegs vērtējumu, atsauksmi un ierosinājumu.
Ja Jums radies kāds jautājams – izmantojiet sadaļā “kontakti” norādīto tālr.nr. vai e-pastu un sazinieties tūrisma pakalpojuma sniedzēju!
Labi

Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »