PIESAKIES KULTŪRAS JAUNUMIEM

DŽEZA MŪZIKAS VAKARS

Notiek: 22. oktobris 19:00 - 21:30
MADONA; Madonas pilsētas kultūras nams, Raiņa iela 12

Turpinot Madonas novada pašvaldības un Francijas institūta Latvijā ilggadējo sadarbību, piedāvājam Madoniešiem un viesiem baudīt neaizmirstamu augstas klases džeza mūzikas koncertu.

22. oktobrī plkst. 19.00 Madonas pilsētas kultūras namā Džeza mūzikas vakarā uzstāsies pasaules klases mūziķis Silvēns Riflē (Francija – Somija) ar koncertprogrammu Trubadūri un Diksilends “Sapņu komanda”, kurā apvienojušies vadošie Latvijas džeza mūziķi.

Koncerta pirmajā daļā - Silvēns Riflē ar programmu Trubadūri

Silvēns Riflē (saksofoni, klarnetes, Shruti-Box)
‌Verners Pohjola (trompete)S
‌andrīne Maršeti (harmonijs)
‌Benžamēns Flamāns (perkusijas)

Saksofonists, flautists un komponists Silvēns Riflē (Sylvain Rifflet) jau daudzu gadu garumā sevi apliecinājis kā viens no mūsdienu franču džeza spilgtākajiem pārstāvjiem. Programma Trubadūri iezīmē jaunu posmu viņa ceļā. Veltīta pirmajiem dziesminiekiem, kas slavinājuši mīlestību, tā ir modālā džeza, viduslaiku profānās mūzikas un repetitīvās mūzikas apvienojums.

Jaunajā piedzīvojumā Riflē pavada somu trompetists Verners Pohjola (Verneri Pohjola), ziemeļu džeza skatuves spilgta personība, ar kuru saksofonists sadarbojies jau iepriekš. Par somu trompetistu Riflē izteicies sekojoši: “Man patīk ne tikai viņa unikāls skanējums, bet arī spēja būt vienlaicīgi liriskam un melodiskam, cik asam, neparedzamam un radikālam. Verners ir liels improvizētājs, un mūsu abu radīto skaņu simbioze ir reta brālība, kurā es vēlos dalīties ar klausītāju.”

Jaunajā kvartetā iesaistīti vēl divi spilgti mūziķi: perkusionists Benžamēns Flamāns (Benjamin Flament), ar kuru Riflē sadarbojas ilgstoši, un pianiste Sandrīne Maršeti (Sandrine Marchetti), kura spēlē harmoniju. Viņai, savukārt, tā ir pirmā sadarbība ar saksofonistu.

Fascinējošā franču-somu kvarteta pirmo turneju Baltijas valstīs piedāvā aģentūra Vapaat äänet un tās producents Šarls Žils, kā arī Francijas institūts Latvijā.

Sylvain Rifflet - I’vo’ Bene: https://youtu.be/znsf0YfFelM 

Sylvain Rifflet - Eble (de Ventadour): https://www.youtube.com/watch?v=Hn0TWrT3V1E

‌‌Viss albums “Trubadūri”: 
https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nc-b1YyZB1MdSPH8sE8NAOnT5u2bcaWk0

‌Koncerta otrā daļa - Diksilends “Sapņu komanda”


Spēlfilmas ”Sapņu komanda 1935” skaņu celiņa veidošanai 2013. gadā tika izveidots raksturīgs 1930. gadu džeza ansambļa – diksilenda sastāvs, kurā tika pieaicināti vadošie Latvijas džeza mūziķi. Ieraksta procesā pavisam negaidīti jau no pirmajām skaņām izveidojās jauns, brīnišķīgi un oriģināli skanošs džeza kolektīvs, kura lielisko veikumu iespējams dzirdēt filmā.

Labi iesāktais tiek turpināts, uzstājoties ar vairākām koncertprogrammām, kuras veltītas tradicionālā džeza stila – diksilenda stilistikai, taču radoši un inovatīvi izmantojot šī tradicionālā džeza sastāva iespējas. Programmā skan skan gan diksilenda žanra klasika, gan novatoriski un asprātīgi aranžēti pazīstami mūsdienu ārzemju un latviešu popmūzikas hiti.

Madonā “Sapņu komanda” izpildīs instrumentālu, diksilendam raksturīgu mūziku labākajās džeza tradīcijās.

“Sapņu komanda” ir uzstājusies lielākajos Latvijas džeza festivālos, regulāri koncertē gan publiskos, gan korporatīvos pasākums, kā arī Rīgas un Latvijas džeza klubos. Kopā ar mums dažādās programmās uzstājas dziedātāji Kristīne Prauliņa, Nauris Puntulis, Normunds Rutulis kā arī vokālā grupa “Neaizmirstulītes”, radot krāsainu un dinamisku priekšnesumu.

“Sapņu komandas” mūziķi:

Grupas sastāvā apvienojušies labi pazīstami Latvijas džeza mūzikas profesionāļi „ar stāžu” un pieredzi daudzskaitlīgos sastāvos un visdažādākajos projektos.

Diksilenda vadītājs, klarnetists un saksofonists Indriķis Veitners vienlaicīgi ir arī pasniedzējs un džeza katedras vadītājs Jāzep Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA), kā arī nodarbojas ar Latvijas džeza vēstures pētniecību. 

Pianists, komponists un aranžētājs Madars Kalniņš ir labi pazīstams Latvijas džeza mūziķis, kurš arī ir pasniedzējs  JVLMA džeza katedrā, un patlaban veic sava solo albuma ierakstu.

Viens no labākajiem Latvijas džeza trompetistiem Normunds Piesis, kopā ar pieredzējušo džeza trombonistu Lauri Amantovu, bigbenda “Mirage Jazz orchestra” vadītāju, veido spēcīgu metāla pūšamo instrumentu tandēmu.

Savukārt pazīstamais latviešu kontrabasists Andris Grunte, viens no labākajiem jaunās paaudzes bundziniekiem Krišjānis Bremšs un bandžo spēlētājs Bruno Priekulis kopā rada robustu, svingojošu ritma grupas sniegumu, veidojot raksturīgo un neatkārtojamo “Sapņu komandas” skanējumu.

https://www.youtube.com/watch?v=ChzgppbilBM


‌Koncerts 2 daļās, pie galdiņiem.

Dēļ ierobežojumiem kafejnīca nedarbosies, bet tiks nodrošinātas biļešu cenā iekļautās uzkodas (pie galdiņiem) un dzērieni.


Ieejas maksaEUR 15,00 (pie galdiņa); EUR 10,00 (balkonā un pēdējās 2 rindās zālē).
Biļetes pieejamas: Madonas pilsētas kultūras nama kasē un visās “Biļešu Paradīze” kasēs. 
Vecuma ierobežojums: līdz 12 gadu vecumam koncertu apmeklēt neiesakām.

Organizē: Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā.‌Informāciju ievietoja: D.Torstere‌
 
 
© 2008-2020 Madonas novads. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »