Šī lapa ir izdrukāta no Madona.lv
Interneta adrese:
http://madona.lv/lat/aktualitates-novada?fu=read&id=7541

Riteņbraukšana Praulienā veselības projekta ietvaros

2018.05.10 10:01

Projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” Nr. 9.2.4.2/16/I/092 tiek turpinātas riteņbraukšanas nodarbības. Šoreiz uz nodarbībām aicināti Praulienas puses ļaudis.

Kāpēc būtu jāizvēlas šis ekonomiskais un ekoloģiski tīrais transportlīdzeklis ar diviem riteņiem? Neapstrīdams ir velosipēda derīgums cilvēka organismam. Zinātnisko pētījumu rezultātā ir izdevies konstatēt, ka regulāri braucot ar velosipēdu, var mazināt sirds un asinsvadu slimību iespējamību, atbrīvoties no tādu kaitīgu ieradumu atkarības, kā smēķēšana, alkohols vai miegazāles. Kad Jūs minat velosipēda pedāļus, strādā praktiski visi ķermeņa muskuļi, aktivizējas vielmaiņa, bet aknas aktīvāk izvada no organisma nevajadzīgās vielas. Protams, ja Jūs vēlaties, lai riteņbraukšana tiešām būtu tik efektīva, kā domāts, ar velosipēdu jābrauc katru dienu – vismaz divas stundas, un šim nolūkam jāizvēlas nevis sporta zālē novietots trenažieris, bet tradicionālais divu riteņu transportlīdzeklis.

Projekts “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Madonas novada iedzīvotājiem” tiek īstenots “darbības programmas “izaugsme un nodarbinātība” 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa “uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.1. Pasākuma “kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” un 9.2.4.2. Pasākuma “pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekts tiks īstenots no 2017. – 2019.gadam.

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem Madonas novada iedzīvotājiem, jo īpaši teritoriālās, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.Informāciju sagatavoja: Indra Veipa, projekta sabiedrisko attiecību koordinatore
Informāciju ievietoja: Ilze Riekstiņa