Dzelzavas KN senioru deju grupa „DZELDES”

iesūtīts: 2010.02.06 18:56
Dibināšanas gads- 2000. Vadītājs- JĀNIS ŠĶĒLE. Dalībnieces- 10

Senioru deju grupa „Dzeldes” dibināta 2000. gada 5. februārī. Vadītājs Jānis Šķēle. 
“Dzeldes” nozīmē- nātres. Un varbūt tieši šis vārds patiesi raksturo Dzelzavas dejotāju asumu, mērķtiecību, izturību, spītību ikdienas mēģinājumu darbā, kā rezultātā top spraiga, atraktīva, neatkārtojama raksturdeja uz skatuves.
„Dzeldes” vienmēr kuplina pasākumus savā pagastā. Ar koncertiem apbraukāts viss Madonas rajons, būts arī Cēsu un Gulbenes pusē. Koncertēts aiz Latvijas robežām – Igaunijā, Polijā, Lietuvā
    Katra deja ir stāsts, un to ir jāprot izteikt skatītājam. Repertuārs ir plašs ,visām dejām horeogrāfiju veidojis vadītājs Jānis Šķēle. Kolektīva vadītājs ir gan radošs horeogrāfs, gan ļoti prasīgs, enerģisks vadītājs, tāpēc rezultāti neizpaliek.”Dzeldes” savu veikumu un varēšanu pierādījušas vairākos jaunrades deju konkursos (Valmierā, Madonā, Priekuļos).
Grupā darbojas 10 dalībnieces. Visas dejotājas nāk ar lielu vēlēšanos dejā rast gandarījumu savai dvēselei. Jo tā taču ir iespēja gan parādīt sevi, gan nest prieku citiem! No kolektīva dibināšanas sākuma joprojām dejo četras izturīgākās dalībnieces –Anna Zuitiņa, Inga Krūmiņa, Marija Asarīte, Astrīda Briģere. Vēlāk kolektīva darbībā aktīvi iesaistās– Daina Petkune, Vineta Truhanova, Regīna Jubele, Lidija Andersone, Lilita Bērziņa, Ņina Stiprā.