Dzelzavas KN sieviešu vokālais ansamblis „Variants”

iesūtīts: 2010.02.06 18:23
Dibināšanas gads- 1995. Vadītāja- DACE KALNIŅA Koncertmeistars- Didzis Kalniņš Dalībnieku sk.-10

“Variants” – tās ir skanīgākās dzelzaviešu balsis, sava veida zīmols un muzikālās kvalitātes garants.
Pašlaik kolektīvā 10 dziedātājas- Ineta Silava, Ina Aņisimova, Ina Lielpētere, Inga Ciunele, Elita Nikolovska, Sandra Deikmane, Ivanda Krīgerte, Dace Sieciņa, Vita Petkune, vadītāja- Dace Kalniņa. Koncertmeistars- Didzis Kalniņš. Kolektīvs cieši turas kopā jau 18 gadus, pamatsastāvs visu šo laiku ir nemainīgs. Dalībniecēm “Variants” ir sirdslieta, dzīvesveids. 
Pirmsākums „Variantam” rodams Dzelzavas kultūras namā 1995. gada janvārī  ar jaunu domu, ar jaunu ideju, ar uzdrīkstēšanos. Tas ir sākums krāšņam dziesmotam ceļam, jaukiem kopā būšanas brīžiem, gan priekam un gandarījumam, gan grūtam, nogurdinošam, bieži vienmuļam un apnicīgam darbam.
Ansamblis ir apbraukājis Latviju krustām – šķērsām, no Sabiles līdz Valkai. Vairākkārt koncertēts Lietuvā un Vācijā. 2012.gada Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursā 135 kolektīvu konkurencē „Variantam”- augstais 6. rezultāts. Ansambļa repertuārs ir daudzveidīgs un plašs. Koncertprogrammas tiek piemērotas un sagatavotas jebkuram konkrētam pieprasījumam vai situācijai.Divas reizes veikti studijas ieraksti, veikums apkopots 2 kompaktdiskos- „Dziesma Dzelzavai”(2007.) un „Ar dziesmu” (2009.)Uzaicinājumi koncertēt un kuplināt dažādus pasākumus pienāk no daudzām vietām. Ja arī jūs vēlaties pie sevis dzirdēt un redzēt “Variantu”- gaidīsim jūsu zvanu! (mob. 26173876 Dace)